Comentarii (41)
istet10.
istet10.  •  12 Mai 2026, 21:25
Postat de macinoiu pe 12 Mai 2026, 21:10

Saracu',ce nedreptatit a fost pe litigiile altora luate pe 2 bani cu presiune.

A fost. Asa spune legea. Ai fost tu de fata la vreo presiune? Ca daca cunosti asa ceva si denunti acest lucru inseamna ca tainuiesti o infractiune, ca favorizezi faptuitorul.

macinoiu
macinoiu  •  12 Mai 2026, 21:10
Postat de istet10. pe 12 Mai 2026, 19:15

Ba, aia sunt bani pt despagubiri, cum au primit multi alti cetateni nedreptatiti. Sunt bani obtinuti legal pt fapte ilegale ale statului. Faptul ca nu poti distinge este problema ta. Nu sunt ajutoare. Asadar nu mai face galagie daca nu reusesti sa faci o distinctie intre despagubire si primirea unor ajutoare/contributii.

Saracu',ce nedreptatit a fost pe litigiile altora luate pe 2 bani cu presiune.

istet10.
istet10.  •  12 Mai 2026, 19:15
Postat de macinoiu pe 11 Mai 2026, 22:39

Despagubirile ANRP ale idolul lui tau stii de unde vin?Fix de la buget acolo unde contribuie toata lumea.Ca pe tine ca fcsbist cum e si ala cu nume de hotarare a consiliului de ministri nu va deranjeaza e una dar nu mai comentati atunci de altii care primesc bani de la stat ca si cei cu bani primiti de la ANRP care tot de la buget vin.Ca sa te citez, sunt banii lor liciti ca si cei de la despagubirile ANRP suportate de la bugetul statului?Sunt,asa ca ce atatea comentarii impotriva echipelor bugetate public precum cea a unchiului cu nepot"despagubit"?

Ba, aia sunt bani pt despagubiri, cum au primit multi alti cetateni nedreptatiti. Sunt bani obtinuti legal pt fapte ilegale ale statului. Faptul ca nu poti distinge este problema ta. Nu sunt ajutoare. Asadar nu mai face galagie daca nu reusesti sa faci o distinctie intre despagubire si primirea unor ajutoare/contributii.

macinoiu
macinoiu  •  11 Mai 2026, 22:39
Postat de istet10. pe 07 Mai 2026, 23:00

Sunt ai lui? Sunt. Sunt considerati licit dobanditi? Sunt. Atunci?

Despagubirile ANRP ale idolul lui tau stii de unde vin?Fix de la buget acolo unde contribuie toata lumea.Ca pe tine ca fcsbist cum e si ala cu nume de hotarare a consiliului de ministri nu va deranjeaza e una dar nu mai comentati atunci de altii care primesc bani de la stat ca si cei cu bani primiti de la ANRP care tot de la buget vin.Ca sa te citez, sunt banii lor liciti ca si cei de la despagubirile ANRP suportate de la bugetul statului?Sunt,asa ca ce atatea comentarii impotriva echipelor bugetate public precum cea a unchiului cu nepot"despagubit"?

.Supremul..
.Supremul..  •  11 Mai 2026, 19:23
Postat de UnEscuMioritic pe 09 Mai 2026, 15:21

M-ar distra foarte tare ca Becali sa puna mana prin interpusi pe CSA-Steaua pentru ca mai apoi sa fuzioneze cu FCSB. Ar fi de rasu-plansu. Aia frumusete. Un curcubeu de sentimente .

Dar pana atunci uite că fcsb-istii nu pot trai fără Steaua.

.Supremul..
.Supremul..  •  11 Mai 2026, 19:21
Postat de Hcm27 pe 08 Mai 2026, 21:41

Chiria și utilitățile le-a achitat mereu, ca altfel nu-l lasa Talpan asa, pe Gigi.Aia cu terenurile, i-am mai răspuns unuia pe aici și mi-e lene s-o reiau.Citeste!

Nici nu l-a lăsat. În 2011, in urma procesului, a fost nevoit sa achite chiriile, utilitățile plus penalizările aferente. Dacă nu poți găsi aceste detalii o sa-ti comunic eu numărul dosarului. Eu îți spuneam ca statul a fost nevoit sa-si utilizeze resursele pentru faptele comise de Becali George ( dacă nu le comitea statul nu era nevoit să consume aceste resurse, de la politie si judecători pana la penitenciare).

.Supremul..
.Supremul..  •  11 Mai 2026, 18:00
Postat de Hcm27 pe 08 Mai 2026, 21:38

Tați, aia e Steaua 1986, FCSB e Steaua 2026, conform sentintei

Ia sa vedem datele de identificare, CUI și CIS, pentru fiecare entitate pomenita de tine. Presimt ca minți.

UnEscuMioritic
UnEscuMioritic  •  09 Mai 2026, 15:21
Postat de __Van_Basten pe 07 Mai 2026, 15:56

Ce frumos va fi cand Steaua va invinge fecesebeaua in Superliga.

M-ar distra foarte tare ca Becali sa puna mana prin interpusi pe CSA-Steaua pentru ca mai apoi sa fuzioneze cu FCSB. Ar fi de rasu-plansu. Aia frumusete. Un curcubeu de sentimente .

Hcm27
Hcm27  •  08 Mai 2026, 21:41
Postat de .Supremul.. pe 08 Mai 2026, 20:59

Eee, lasă că și Gigi ne-a risipit banii când Fcsb nu ne-a achitat chiria și utilitățile, sau când i-a fost intentat proces pentru schimbul de terenuri sau cu alte ocazii pe care nu trebuie sa le mai spun pentru ca le cunoști. Nu?

Chiria și utilitățile le-a achitat mereu, ca altfel nu-l lasa Talpan asa, pe Gigi.Aia cu terenurile, i-am mai răspuns unuia pe aici și mi-e lene s-o reiau.Citeste!

Hcm27
Hcm27  •  08 Mai 2026, 21:38
Postat de .Supremul.. pe 08 Mai 2026, 21:06

Este logic faptul ca stelistii striga "Hai Steaua " dar de ce fcsb-istii nu-si încurajează propria echipa ci o prefera pe cea a clubului rival? Tot le mai este rușine cu consonata?

Tați, aia e Steaua 1986, FCSB e Steaua 2026, conform sentintei

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • •••
  • 5
Comentează