FOTBAL  »  LIGA 2  »  RIPENSIA - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 0-2

RIPENSIA - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 0-2 // VIDEO Chindia bate la Timișoara și urcă pe locul 2 în Liga a 2-a!

Articol de GSP - Publicat joi, 11 aprilie 2019 19:19

Pe o ploaie intensă, Chindia și-a respectat statutul de favorită și a trecut de Ripensia Timișoara, scor 2-0. Echipa lui Viorel Moldovan s-a apropiat astfel la 4 puncte de liderul Academia Clinceni.

Formația din Târgoviște a început bine meciul, dar a deschis scorul norocos. Liviu Mihai a executat slab o lovitură liberă, iar mingea a fost deviată de zid și a intrat în poartă.

Vezi AICI programul Ligii a doua!

Ripensia a fost cea care apoi a controlat meciul, însă fără a avea ocazii importante.

Contrar cursului jocului, s-a făcut până la urmă 2-0, în minutul 71. Șerban a centrat din corner, iar Mihai Leca s-a înălțat în fața porții și a reluat bine cu capul.

Chindia a urcat pe locul 2, cu 63 de puncte, 4 în urma Clinceniului și 3 peste U Cluj.

Vezi aici clasamentul actualizat din liga secundă

Ripensia - Chindia 0-2 (L. Mihai 11, Leca 71)

Click AICI pentru statistici + clasament

RIPENSIA: H. Moldovan - Străuţ, Tînc, Apro, C. Toma - Chera, Stoi, Zaluschi, Monea - Oct. Drăghici, Mansour
Rezerve: Păduraru - Ad. Popa, Hecsko, Dumiter, Burdeţ, Al. Popovici, C-tin. Stoica
Antrenor: Alexandru Pelici

CHINDIA: Aioani - C. Dinu, Leca, Bg. Şandru, Raţă - D. Novac, Dudea - Neicuţescu, Liv. Mihai, D. Dumitraşcu - Val. Alexandru
Rezerve: Ius. Popescu - Cherchez, D. Panait, Andr. Şerban, Cr. Neguţ, Martac, A. Mihaiu
Antrenor: Viorel Moldovan

Stadion: Ciarda Roșie, Timișoara
Arbitru: Mircea Ardelean // Asistenți: Marius Bobe, Doru Zamfir

VIDEO Prima repriză a meciului:

VIDEO Repriza secundă:

Vezi și:

Analiză complexă a luptei aprige la promovare » Petrolul, cel mai bun culoar spre Liga 1! Program, avantaje și cote la pariuri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!