FOTBAL  »  LIGA 2  »  SPORTUL SNAGOV - RAPID 3-2

Sportul Snagov - Rapid 3-2 » „Lanterna roșie” produce surpriza și învinge un Rapid descumpănit! Suporterii giuleștenilor: „Plecați cu toții”

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2019 10:13

Rapid a fost învinsă la Ghermănești de Sportul Snagov, ultima clasată în Liga 2, scor 3-2, într-un meci din etapa a 15-a.

Snagovul a lovit după un contraatac în minutul 19, când Poștoarcă l-a învins pe portarul Achiriloaei cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Iulian Roșu (43) a dus scorul la 2-0, după o lovitură liberă executată impecabil de la 20 de metri.

Giuleștenii au revenit în joc imediat după pauză prin reușita lui Matias Roskopf și părea că Rapidul forțează egalarea.

Deși au atacat mai mult în repriza secundă, rapidiștii au mai primit un gol în minutul 80 tot din gheata lui Iulian Roșu. Imediat după această reușită, suporterii giuleștenilor au răbufnit: „Plecați cu toții, plecații cu toții! Mai bine plecați cu toții”. În ultimul minut al prelungirilor, Roskopf a mai înscris o dată și a stabilit scorul final, 3-2.

Contrar rezultatului, antrenorul Daniel Pancu a fost apreciat de cei 200 de suporteri rapidiști, care i-au scandat numele la final.

Rapidul ocupă locul 5 în Liga 2, cu 21 de puncte, în timp ce Sportul Snagov a urcat până pe poziția a 18-a, cu 8 puncte. Vezi AICI clasamentul din Liga 2!

Snagov - Rapid 3-2

• Au marcat: Poștoarcă '19, I. Roșu '43, '80 / Roskopf '48, 90+5

FINAL DE MECI
min. 90+5: GOOOL RAPID! Roskopf îl vede pe portar ieșit și înscrie cu capul.
min. 84: „Plecați cu toții, plecați cu toții. Mai bine plecați cu toții” se scandează din sectorul galeriei rapidiste.
min. 81: Mircea Lucescu a părăsit stadionul din Ghermănești!
min. 80: GOOOL SNAGOV! Iulian Roșu înscrie și din acțiune, după ce a primit o pasă în centrul careului.
min. 66: Sefer centrează de pe stânga, dar mingea se duce în aut de poartă.
min. 48: GOOOL RAPID! Matias Roskopf reduce din diferență imediat după pauză.
min. 46: A început repriza secundă!

PAUZĂ
min. 45: Labeau marchează, dar arbitrul anulează reușita pentru poziție de ofsaid.
min. 43: GOOOL SNAGOV! Iulian Roșu execută perfect o lovitură liberă de la 20 de metri. Portarul Rapidului rămâne nemișcat pe linia porții.
min. 42: Facundo Mallo faultează din spate în apropierea careului și vede cartonașul galben. Sportul are o lovitură liberă periculoasă.
min. 34: Labeau nu poate profita de o ieșire hazardată a portarului advers și faza se încheie cu bine pentru Sportul Snagov.
min. 19: GOOOL SNAGOV! Poștoarcă face un dribling scurt și șutează la colțul lung reușind să-l învingă pe Achiriloaei.
min. 16: Snagovul obține o lovitură liberă în apropierea careului.
min. 4: Constantin Stoica se resimte după contactul cu Facundo Mallo. Jucătorul de la Sportul Snagov însă faultează și rapidiștii scapă cu fața curată.
min. 1: A început meciul! Mircea Lucescu, Dumitru Dragomir și Dinu Gheorghe sunt prezenți la meci.

Echipele de start

Sportul Snagov: Micle - Postoarcă, A. Ghidurea, Neacșu, Răileanu, Novac - Mirică, I. Roșu, G. Apostol, Turbatu - C. Stoica
Rezerve: Stanciu, Mocioacă, Cubleșan, Bărbulescu, A. Nechita, Dorobanțu, Safsaf
Antrenor: Laurențiu Tudor

Rapid: Achiriloaei - Băjan, Bonnin, Mallo, Oanea - A. Dulca, Piriz, Panoiu, Cârstocea - Roskopf, Labeau
Rezerve: Tătaru, Catrici, Jorza, G. Crețu, Sefer, Alami, Hlistei
Antrenor: Daniel Pancu

VEZI ȘI:

VIDEO A detectat principalele probleme de la Rapid și îi dă sfaturi lui Pancu: „Se vede de la o poștă că echipa nu e pregătită de promovare”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”