LIGA 3  ·  PROMOVARE

Există o echipă în România care a bătut tot pe linie în actuala ediție! CSM Slatina, antrenată de Bobi Verdeș, a promovat în Liga 3

Articol de — Luni, 24 Iunie

Echipa de fotbal CSM Slatina a încheiat en fanfare sezonul din liga a patra și a obținut biletele pentru divizia a treia după 34 de victorii la județeană, în Olt, plus alte două la baraj.

Formația condusă de Bobi Verdeș, fost fotbalist al Universității Craiova, și-a subordonat toți adversarii. Iar la meciurile decisive pentru liga a treia a mers ceas.

A învins cu 2-0 și 2-1 pe Gloria Cornești, sărbătorind sâmbătă un sezon perfect. La echipa din Slatina activează Bogdan Panait, fostul fundaș al Stelei, care a și marcat ultimul gol al partidei.

„Nimic nu este întâmplător în viață. Ediția trecută am promovat pe cei de la Horezu cu 33 de victorii și o remiză. Sunt mândru de băieții mei, de toți cei din jurul echipei și trebuie să mulțumim și oficialităților locale care s-au implicat pentru fotbal. Acum, cred că vom pune la punct un plan riguros să continuăm ascensiunea”, a declarat Verdeș pentru Gazeta Sporturilor.

Vezi și:

FOTO Ultrașii Stelei, mesaj de o violență extremă la un meci al juniorilor U13: „Plecați cu picioarele înainte!” + Îndemn pentru Pițurcă: „Hai lângă Talpan!”



Mark Wiens, unul din cei mai apreciați vloggeri culinari din lume, dat pe spate de o mâncare românească. Nu se mai oprește din lăudat

Libertatea

Comentarii (3)

univ_craiova1  •  24 Iunie 2019, 12:16

Eliminarea boovean ului din cupa a făcut totul:*

saramago  •  24 Iunie 2019, 11:50
Postat de atudor099 pe 24 Iunie 2019, 11:30

A-ti avut acolo un jucator foarte valoros in persoana lui Ovidiu Popescu.Bafta in continuare.

Cratimele astea ...

atudor099  •  24 Iunie 2019, 11:30

A-ti avut acolo un jucator foarte valoros in persoana lui Ovidiu Popescu.Bafta in continuare.

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
08:00 Handbal F, CM 2019

Muntenegru - Spania

Digi 1, Look Plus
08:00 Handbal F, CM 2019

Serbia - Slovenia

Digi 2
12:00 Handbal F, CM 2019

România - Ungaria

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
13:30 Handbal F, CM 2019

Olanda - Norvegia

Digi 1, Telekom 2, Look Plus
13:30 Handbal F, CM 2019

Franța - Danemarca

Digi 2, Telekom 3
13:30 Handbal F, CM 2019

Rusia - Suedia

Digi 3
18:00 Fotbal, Liga 2

FC Argeș - Sportul Snagov

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
20:00 Fotbal, Ligue 1

Lille - Brest

Digi 3, Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - Gaz Metan

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Frankfurt - Hertha

Telekom 3
21:45 Fotbal, Serie A

Inter - Roma

Digi 2, Telekom 2, Look Sport
21:45 Fotbal, Ligue 1

Nimes - Lyon

Digi 4
22:00 Fotbal, La Liga

Villarreal - Atletico Madrid

Digi 3, Telekom 4, Look Sport
Program TV complet

Liga 1