Alte știri din fotbal
Andrei Nicolescu a explicat impasul lui Dinamo din perioada de mercato: „Problema cu care ne confruntăm”
0
Florin Răducioiu, despre revenirea lui Nicolae Stanciu la FCSB: „Ar fi benefic pentru el”
1
Fotbalistul FCSB-ului s-a lovit în cantonament: „Sper să fiu pregătit pentru meciul cu FC Argeș”
0
Echipa din Superliga care l-a impresionat pe Edi Iordănescu: „Vorbim despre ani în care s-a lucrat profesionist”
0
Știri din fotbal internațional
Virgil van Dijk și soția sa, Rike, au mers la Londra pentru „vânătoarea” favorită a milionarilor
0
„Țara se schimbă, orașele se transformă. O să vedeți!” » Fostul portar al lui Dinamo dezvăluie impactul incredibil al Mondialului de fotbal
1
Competiția sportivă prin care VOYO și-a dublat numărul de abonați într-un singur an
1
Eroul clujenilor în remiza cu Dinamo Kiev s-a călit în Champions League: „Vreau trofee cu U!”
0
Lifestyle
Eliminat de la Mondial, dar consolat de iubită într-o vacanță de lux » Starul din Premier League a uitat de fotbal
0
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
5
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
2
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
Culisele războiului fratricid din PNL. Liniile roșii care au fost depășite: ...
Libertatea
Presa franceză, despre frații Pavăl după preluarea gigantului de retail ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Harta secretă a Campionatului 2026 arată cât datorează fiecare națională ...
Libertatea
Cam asa ceva, el ciobandante a halit-o grav dupa ce facea misto de astia de la CSA ca-i bate cu copiii :)))
Daniel Oprița, antrenorul Stelei București, a vorbit despre meciul cu FCSB II, câștigat la limită de „militari”, scor 2-1.
Sa o luam cronologic: 1) am început calare pe ei sa marcam pana in minutul 5 cel târziu însă nu am reușit. Ba au avut și ei o ocazie, cred singura din prima repriza. Pe la mijlocul reprizei jocul s-a echilibrat puțin apoi după minutul 30 s-a jucat practic “la mălai” :-) Pe finalul reprizei au avut un 11m (corect sau nu nici nu contează) și au intrat la pauza u 1-0. Dupa pauza am început Iat in forța, am avut bara plus o ocazie uriașă din 6m și degeaba. Rosul l-am luat din prostie pt un gest nesportiv , prea mulți nervi pt ca timpul trecea și mingea nu intra. A fost meritat!? Iar nu mai contează! Și da, in 10, cu cuțitul la os băieții s-au mobilizat și egalat. Mai mult, cum jucau niște bărbați împotriva unor copii după egalare, deși in 10 ne-am mutat practic la ei in teren. S-a jucat pe contre, la totul sau nimic. Golul a venit la final, experienta spunându-și cuvântul. Și Dinamo 2 i-au bătut etapa trecută cu 3-2 după ce FC fcsb 2 a avut 2-0, însă nu au fost in stare sa închidă meciul. De fapt asta a fost și cheia partidei, in L1 CFR de exemplu domina pt ca au “bărbați” in echipa, nu se pierd cu firea prea ușor. Chiar și “hodorogii” pe care ii aduce Cortacero vor fi de temut dacă vor reuși sa sudeze o echipa, acum încă nu au relații de joc.
bah, daca spui adevarata steaua si mai zic si aka fcsb cum dracu vine asta, nici nu tu crezi ca e adevarata dar iti antrenezi psihicul :))))))))
Nu ca mă laud dar Oprița spune practic ce am scris io când eram deja conduși cu 1-0: ......... catalynn • 19 Septembrie 2020, 18:27 ÎMI PLACE RESPECT RAPORTEAZĂ RĂSPUNDE Postat de Robert Sergiu pe 19 Septembrie 2020, 18:15 Te doare acel 4-0 cu gradinita?.............. Mă doare ca ratam in prostie, avea dreptate Oprița sa fie nervos meciul trecut după 5-1, in R2 am ratat inadmisibil, chiar dacă scorul era deja mare. Acum am luat și roșu pt un gest nesportiv semn ca meciul nu a fost tratat cu seriozitatea cuvenita, chiar dacă ai in fata elevi tu ești acolo sa câștigi meciul și 90 de minute sa înscrii cât de multe goluri se poate. Pt liniștea ta am egalat in 10! :-)))) Muitumit!? :-)))
Nu aveai timp sa vorbesti cu Gigi... daca te-ar chema antrenor la adevarata Steaua aka FCSB au avea timp sa si il tuci in kur pe Gigi!
Adică Steaua a bătut în zece? Nea Gigi s-a supărat și a plecat? Nu prea înțeleg din live?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.