Alte știri din fotbal
El este alesul lui Kyros Vassaras pentru semifinala barajului FCSB - FC Botoșani
0
Florin Gardoș a ieșit la atac după Chindia - Farul: „M-am uitat pe reluări”
0
I-a activat clauza lui Marius Coman! Ce se întâmplă cu atacantul care în martie era convocat la națională
0
Barcelona și-a demolat adversara în finala Champions League la fotbal feminin
0
Știri din fotbal internațional
Bayern - Stuttgart, finala Cupei Germaniei
0
Otto Hindrich a ratat dramatic cupele europene în Polonia: desfășurare incredibilă în meciul care a decis totul
0
Istorie pe Wembley! Au promovat în Premier League cu un gol marcat în minutul 90+5
0
Diego Simeone: „El este cel mai bun antrenor la ora actuală”
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui » Virginia posta fix în acel moment o fotografie provocatoare
8
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
ii vad pe margine pe timmsi catalynn, stau cu mana intinsa :))
O au intinsa din reflex...
Hai Steaua, hai FC FCSBeaua!
hahahaha, hahahaha! lesin rad de 5 minute! :))))))))))) nicio instanta civila nu poate judeca in privinta palmaresului, ala tin stric de continuyitatea sportiva! doar TAS-ul poate judeca vreodata, daca CSA are sau nu palmares. Uefa e un punct de referinta, ca pana la urma la ei suntem afiliati, regulilor facute de ei ne subordonam. Daca nu ma crezi, vezi cazul CSU, cica au ei o decizie judecactoreasca, si? nu mai poate uefa de decizia lor, *** pe site=ul uefa daca te uit la csu, scrie clar NO RECORDS IN UEFA COMPETITIONS` , deci nu, nu are palmaresul `u` CRAIOVEI. Si sunt cazuri multe, similiare, pt cei care judeca pe plan sportiv conteaza doar continuitatea sportiva. p.s. vad o alta aberatie mai jos, a domnului adrian nustiucum, cica steaua s-a reinfiintat, ahahaha , Doamne de unde rasariti? pai cand s-a desfiintata, din 1947 echipa de fotbal nu si-a incetat niciodata activitatea, fie ca a fost vorba de cca, steaua, fc steaua, sau fcsb, este aceeasi echipa care a activat neintrerupt din `47 pana azi.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
acel teren de antrenament care il vedeti in poza ... fost intretinut din toate punct de vedere din 2003 pana la evacuarea fcsb din ghencea Rusine Armata Romaniei si Rusine Marius Lacatus ca ia parte la asaceva !
Ce rainfiintari sau desfiintari ! CSA Steaua este o echipa nou infiintata care va participa la competitia unde va avea dreptul legal sa joace !Divizia a V-a sau a IV-a ! Mai departe , vom vedea ! Cert este ca la cum merg lucrurile , echipa asta nu cred ca ar putea sa ajunga vreodata in liga I !
UEFA nu are nici o treaba cu palmaresul echipelor. Acela nu poate fi stabilit de vreo entitate sportiva. Este un activ, un bun al unei societati inregistrate la Registrul Comertului, in termeni legali face parte din patrimoniu. Dupa cum a fost si cazul Craiovei, doar o instanta judecatoreasca poate sa-si dea cu parerea despre patrimoniul unei entitati juridice. Este adevarat, fara ca CSA sa fie inscrisa in competitie nu are ce sa le ceara celor de la UEFA. In momentul in care vor aparea in registrul celor de la FRF, Steaua va cere corectarea datelor de pe site-ul UEFA.
2 mici errori. Steaua este reînființată. Odată ce în regulamentele FIFA este stipulat că o echipă poate ceda, cesiona, împrumuta dreptul de Nume, Marcă, Palmares altor etnități juridice, iar după terminarea contractului poate rămâne sau nu cu rezultatele avute în perioada respectivă. E o cutie a pandorei ce odată deschisă vă poate, sau mai corect spus poate lăsa FCSB ul fără palmaresul de pe perioada cât a purtat numele de Steaua. A doua eroare este remarca ta legată la Siteul UEFA.. Atâta timp cât Steaua nu este înscrisă oficial întro competiție nu poate cere transferarea palmaresului. Când va fi înscrisă, e obligația FRF să anuțe modificarea celor de la FIFA și UEFA.
Sunt deja cereri de abonamente de peste 1000 de bucati, indiferent de liga in care joaca. Am impresia ca cererea va creste o data cu promovarea in alte ligi, iar CSA va avea un buget mult mai mare decat 300.000 de euro. Argumentele tale ca nu va promova Steaua in liga 1 care sunt? Daca Steaua va avea vanzari de bilete, abonamente si materiale promotionale, sponsorii se vor baga sa-si faca reclama. Cu usurinta se va trece de suma de 1000.000 de euro, buget pentru un an competitional. Avand in vedere ca baza este a CSA-ului, sunt suficienti bani pentru a promova in liga 1.
PS, nu UEFA si nici SITE-UL UEFA nu decid palmarese nicaieri in lume. Palmaresul oricarei entitati juridice poate fi trasat doar in sistemul juridic din Romania. Uefa doar se supune deciziilor judecatoresti.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.