FOTBAL  »  LIGA 3  »  SCM RM. VÂLCEA

Moment incredibil la un meci de juniori! A jucat mai bine de 30 de minute cu fractură de mandibulă, dar a pasat decisiv la golul victoriei

Articol de GSP - Publicat joi, 26 octombrie 2017 18:33

Alexandru Târș are 19 ani și joacă la echipa U19 a celor de la SCM Rm. Vâlcea. Tânărul fotbalist a oferit o lecție de devotament la ultimul joc, când a evoluat mai bine de jumătate de oră cu fractură de mandibulă.

Nu doar atât, dar acesta a oferit și pasa de la golul decisiv marcat de echipa sa în meciul cu CSS 2 Baia Mare, scor 1-0.

În acest meci, în minutul 55, Târș a fost lovit în figură într-un duel aerian. A leșinat pe teren, a fost dus în salvare, dar a revenit după ce a primit îngrijiri și a insistat să reintre pe teren.

În minutul 68 a centrat de pe partea dreaptă, iar colegul său Andreas Casoni a înscris, anunță impactreal.ro. După meci, Târș a acuzat dureri la mandibulă și a fost dus imediat la spital. A primit acolo și diagnosticul: fractură de mandibulă.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”