FOTBAL  »  LIGA 3  »  DINAMO

Vă mai aduceți aminte de el? În 2014 era luat de Dinamo și văzut un viitor star, azi a marcat un hattrick în Liga a 3-a, pentru Șoimii Lipova

Kevin Trabalka într-un duel cu Junior Morais, pe când cei doi jucau la Dinamo, respectiv Astra Giurgiu

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 septembrie 2018 18:32

În urmă cu 4 ani Dinamo îl transfera pe Kevin Trabalka, un atacant care atunci avea doar 17 ani. Era adus pentru a fi o soluție după ce Joel Thomas se accidentase.

Atacantul venea de la UTA și era considerat de roș-albi un fotbalist cu un potențial uriaș. Înalt de 1.84, Trabalka a prins doar 19 minute la Dinamo.

A intrat pe teren într-un meci disputat la finalul lui mai, 2015, pierdut cu Astra Giurgiu, 0-2. I-a luat locul lui Cosmin Matei în minutul 71. A fost singura apariție a vârfului care acum joacă la Șoimii Lipova.

După trei experiențe nereușite la Bihor, Râmnicu Vâlcea și UTA, tânărul atacant care în noiembrie va împlini 22 de ani pare că și-a găsit liniștea în Liga a 3-a. A marcat azi de trei ori pentru Șoimii Lipova în victoria cu ACS Dumbrăvița, 7-2.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”