Alte știri din fotbal
Rapid a mai transferat un jucător de la rivala din play-off » Internaționalul român a ajuns deja în cantonamentul din Austria
2
Teodora Nicoară pleacă din Turcia și semnează cu o echipă de Champions League
1
Dan Șucu, discurs-manifest la lansarea echipamentelor Rapidului: „Visez la ziua în care România va avea asta”
1
Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB: „Îl aduc pe bani mulți”
7
Știri din fotbal internațional
Youri Tielemans: „Ne-am spus că trebuie să dăm răspunsul pe teren. Asta am făcut”
0
Mauricio Pochettino comentează eliminarea: „Balogun? Nu trebuie să căutăm scuze” + Continuă ca selecționer al SUA?
0
FIFA atacă UEFA în scandalul „Folarin Balogun”! Scrisoare în 13 puncte
0
Cu golul din SUA - Belgia, Lukaku a stabilit 3 recorduri la Campionatul Mondial
0
Lifestyle
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
2
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
2
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Condiția pusă de Grindeanu lui Bolojan pentru a începe negocierile privind ...
Libertatea
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate ...
Adevărul
Și caii se dopează, nu-i așa? Scandal imens pe hipodromul de la Ploiești: ...
GSP SPECIAL
Carina Giorgiu, balerina de 16 ani care a cucerit Opera din Paris: este ...
Libertatea
Atentie Steaua din Liga 4 are denumirea completa CSASteaua si a fost infiintata in 2017.FCSB=Steaua din 1947 si pana in prezent.Exista o decizie a instantei,care s-a facut si in lipsa documentelor oficiale de vanzare-cumparare.Si Armata si Becali s-au comportat ca niste copii. Cum poti sa dai o echipa timp de 11 ani si sa nu te intereseze ce-i cu ea.Dupa 11 ani te-ai trezit ca echipa e a lui Becali.E clar ca Armata a profitat de naivitatea lui Becali.STEAUA CEA ADEVARATA ESTE FCSB-UL DIN LIGA 1.
Respect Marius Lăcătuș, jucătorul care a adus Cupa Campionilor în Romania. Forza Steaua București, hai cu promovarea!
Întrebarea 2 Lăcătuș și compania sunt plătiți din bugetul de 2 la suta din PIB pe care ne-a obligat NATO să-l alocam pentru înzestrarea armatei?
Daca Steaua a fost si....mai ales ESTE a armatei, atunci acest lucru se gaseste in CONSTIINTA PUBLICA si nu ai nevoie de zeci de procese care sa o tot afirme, doar , doar, ne intra dracului in cap, ca negrul e alb si viceversa. Numai ca in CONSTIINTA PUBLICA e altceva, ceva complet diferit de toate sentintele din tribunal. Spre lauda lor romanii au simtit , de data asta, falsul cu Staif, facatura imbracata intr-o mantie de superlegalitate. Nu era nevoie de zeci si sute de plingeri la CNA pentru a institui o cenzura ca in anii '50 pentru a interzice folosirea numelui Steaua. Frica asta patologica de a fi contestat, de a nu i se recunoaste ce i s-a dat cu dedicatie de catre instante, este proprie celui ce a obtinut cu truda ceva ce nu-i apartine. E teama patologica a uzurpatorului, care are nevoie de tot felul de certificari , din ce in ce mai inalte. Asta e rolul lui Lacatus, dar si al lui Iovan, Bumbescu, sau Ion Ion. O figura legendara a timpului, Laca a ales prost de data asta ceea ce il coboara mult mai mult decit din L1 in L4/amatori. Dar el mai coboara odata, la fel de trist, prin comparatie cu Daniel Niculaie. Rapidistul , desi partipant activ la promovare, transpirind sau inghetind pe teren, alergind mai apoi la sedinte, nu s-a lasat folosit si s-a retras. Ei bine , Laca se complace in aceasta mlastina cu iz cazon, bine impachetata in ceea ce astazi se numeste " proiec
Vladut , ai comentat ca un om normal si cu bun simt. Laca beneficiaza de acest salariu datorita bugetului--oricum aberant-- acordat chipurile "apararii". El are aici cam cit avea Stoican la Dinamo in L1. In toamna Laca si-a dat seama ca nu va putea indeplini conditiile si le-a spus-o generalilor, d-aia s-a refacut contractul , dar nu au avut curajul sa-i ia din bani. Esenta povestii este ca Laca nu e un baiat sarac si --asa cum a declarat-- a venit aici cu " tot sufletul". Numai ca realitatea e mereu diferita de aceste declaratii de ocazie. Intrebarea este ::de ce are nevoie o echipa de amatori din L4 de un om care are in CV calificare cu joc in Ch.L. ?? Prezenta lui Lacatus e absolut necesara pentru ca el face legatura cu trecutul glorios , cel mult disputat prin tribunale si obtinut doar pe hirtie. Daca Steaua era cu adevarat a armatei si cineva a incercat sa o fure in vreun fel, atunci nu ar fi avut niciodata nevoie de girul oferit de prezenta unor foste glorii :: Lacatus, Iovan, Bumbescu, Ion Ion... Ei dau autenticitate unei entitati care se pretinde , dar nu e. Este tipic pentru cel ce obtine ceva ce de fapt nu-i apartine, sa se teama continuu sa nu-i fie contestat. Este si cazul psihozei ce a fost generalizata vizavi de folosirea numelui Steaua. Daca Steaua a fost si este a armatei , atunci toata lumea stie asta, E IN CONSTIINTA PUBLICA si nu ai nevoie de zeci de procese sa o t
"Continuitatea" s-a păstrat în 1990 (când au fost "brusc" desființate Victoria, Flacăra Moreni sau Scorniceștiul) doar pe principiul că clubul este al armatei române. Dar pentru că ulterior Gigi a vrut să fure doar pentru el și familia lui gloria Stelei ba a mai și mânjit istoria clubului cu prestația personală inclusiv "stagiul" la pușcărie - toate astea incomptibole cu blazonul armatei! - separarea trebuia să aibă loc. Oricum FCSB are vreo 6 titluri și mulți tineri (și nevinovați) suporteri, deci care ar fi inconvenientul? Este loc în fotbalul românesc pentru FCSB, chiar dacă - în mod evident și legiferat - nu este Steaua!
Contracte hilare pentru angajați plătiți din banii noștri. Talpan, un alt bugetar, măcar e comic, face circ prin sălile de judecată.
Aici sunt banii dumneavoastra ,dragi romani ...
la cesea se plateste non performanta :))
desigur, numai prostalai ca hitman 2X2 aka poisonel cu minte defel pot crede ca csa (clona sluta a armatei) are in palmares mai mult de un loc 2 la amatori
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.