FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA BUCUREȘTI

Florin Talpan, război cu Gabriela Firea! Juristul CSA vrea de la Primărie fostul magazin al Stelei

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 septembrie 2019 16:26

Florin Talpan, juristul CSA Steaua, vrea să recupereze fostul magazin al „roș-albaștrilor” de pe strada Brezoianu și amenință Primăria Capitalei cu Tribunalul dacă nu va putea închiria spațiul.

Talpan a fost vineri la Primăria Capitalei, unde a depus o solicitare pentru reatribuirea spațiului situat pe strada Brezoianu nr. 15, în apropierea parcului Cișmigiu. Talpan a dorit să poarte o discuție și cu Gabriela Firea, însă aceasta n-a fost de găsit la Primărie, fiind pe teren. 

Spațiul pe care colonelul de justiție dorește să-l recapete este unul dintre primele magazine pe care Steaua le-a folosit pentru a-și vinde produsele cu propriile însemne. Dorința lui Talpan e să recâștige locația după care să redeschidă magazinul Stelei.

Magazinul a fost deschis în 1993, iar în 2003 l-a preluat o societate privată, după care a devenit sediu pentru partidul Forța Civică. În 2007, Tribunalul București a decis evacuarea respectivei firme și reatribuirea spațiului către CSA, însă Primăria Capitalei a refuzat, iar în acel loc a apărut partidul Forța Civică. 

Clubul de fotbal Steaua București nu are în prezent un magazin oficial, ci doar un parteneriat prin care își vinde produsele online.

Citește și:

EXCLUSIV Suporterii CSA Steaua, mințiți din nou! Bixi Mocanu: „Daniel Oprița nu e antrenorul echipei în acte” + Reacția tehnicianului

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Gestul făcut de David Popovici imediat după ce a cucerit aurul european » European Aquatics a reacționat
Altele
Gestul făcut de David Popovici imediat după ce a cucerit aurul european » European Aquatics a reacționat
Ce scrie presa din Rusia, după ce David Popovici l-a învins pe Egor Kornev
Altele
Ce scrie presa din Rusia, după ce David Popovici l-a învins pe Egor Kornev
Fiica fostului mare internațional român, apariție incendiară în vacanță: „Ibiza și magia ei”
Stiri extrasport
Fiica fostului mare internațional român, apariție incendiară în vacanță: „Ibiza și magia ei”
Dialog spumos între David Popovici și rivalul Egor Kornev: „Vino în Rusia! Eu am Mercedes, tu ai Porsche, o să-ți arăt eu”
Altele
Dialog spumos între David Popovici și rivalul Egor Kornev: „Vino în Rusia! Eu am Mercedes, tu ai Porsche, o să-ți arăt eu”
FOTO Ion Țiriac demolează vila fiului său de pe malul lacului Tei și construiește în loc un turn cu apartamente
Profit.ro
FOTO Ion Țiriac demolează vila fiului său de pe malul lacului Tei și construiește în loc un turn cu apartamente
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Lovitura verii în televiziune! Cătălin Măruță ia locul vedetei de la Antena 1

Sumele amețitoare plătite de UEFA amantei lui Infantino » Ce a făcut soția actualului președinte FIFA când a aflat că acesta o înșela cu secretara


Comentarii (19)
nealiniatul
nealiniatul  •  29 Septembrie 2019, 08:51

Rog GSP sa ne mai scuteasca de poza maimutoiului asta de Talpan, "eroul " Armatei Romane. ***, si Armata ca i-a dat o uniforma cu cascheta fara creier. Ca el saracul nu prea are creier.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

mioriticul
mioriticul  •  28 Septembrie 2019, 22:36
Postat de Teodor Roman pe 28 Septembrie 2019, 20:13

Omul asta in loc sa și întemeieze o familie cauta cu înverșunare o nouă oportunitate sa dea pe cineva in judecată . Oare o lua pe bune testul psihologic care se da anual in armată?!

Gigist mai grețos ca stăpânu

utilizator șters
utilizator șters  •  28 Septembrie 2019, 21:45
Postat de clod1971 pe 28 Septembrie 2019, 21:12

Ai gasit bugetarul model...la echipa de fotbal bugetara.

90% (și sunt amabil!) dintre echipele afiliate la FRF sunt finantate și din bani publici. Oricum, sugerezi ca Talpan nu ar trebui sa își facă meseria?! Sau te deranjează ca și-o face prea bine?! :-))))

Vezi toate comentariile (19)
Comentează