FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA A 3-A

LIGA 2 // A început etapa a 3-a: Petrolul câștigă cu Pandurii, 2-1, și urcă temporar pe primul loc! Scor de neprezentare în al doilea meci al zilei

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 august 2018 20:35

Etapa a 3-a din liga secundă a început azi, iar Petrolul Ploiești, una dintre favoritele la promovare, a obținut victoria prin care se instalează temporar pe primul loc, 2-1 în fața lui Pandurii.

Echipa lui Leo Grozavu a deschis scorul după doar 3 minute, prin Sergiu Arnăutu, care a înscris din penalty. Petrolul și-a majorat avantajul până la pauză, prin Alexandru Șaim, care a înscris în minutul 37.

Pandurii a redus din diferență în minutul 85, prin Daniel Pîrvulescu, dar scorul a rămas nemodifcat până la final. Petrolul urcă temporar pe primul loc, cu 7 puncte, în timp ce Pandurii e pe 8, cu 4 puncte.

În cel de-al doilea meci al zilei, disputat tot de la ora 18:00, CS Mioveni a învins-o pe CS Balotești cu 3-0. Roberto Ayza, de două ori, și Cosmin Năstăsie au fost marcatorii golurilor echipeia argeșene.