FOTBAL  »  NATIONALA  »  ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 2-4

ANGLIA U21 - ROMÂNIA U21 2-4 // Aidy Boothroyd, selecționerul Angliei U21, știrbește din meritele „tricolorilor”: „A fost o singură echipă pe teren. Puteam să câștigăm!”

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iunie 2019 23:23

Aidy Boothroyd, 48 de ani, selecționerul Angliei U21, a vorbit la finalul partidei pierdute în fața României, scor 2-4, și nu a dat deloc dovadă de fair-play.

Vezi AICI video, foto și detalii despre meci!

La finalul meciului, Gheorghe Hagi a fost de părere că românii s-au luptat de la egal la egal cu englezii. Nu la fel consideră și selecționerul Angliei U21.

Aidy Boothroyd a declarat că echipa sa merita să câștige și că doar Anglia U21 s-a văzut pe teren.

„Am fost ruginiţi în prima repriză, probabil ca urmare a rezultatului cu Franţa. A fost o înfrângere grea. În repriza a doua a fost o singură echipă pe teren, o singură echipă care a căutat victoria. Am făcut câteva greşeli, care au venit contrar cursului jocului. Ne-am creat ocazii până la final, cred că în minutul 85 am avut o bară. În general, trăiesc cu impresia că puteam să câştigăm.

Dacă nu ne fructificăm oportunităţile şi nu suntem disciplinaţi tactic, asta se întâmplă. Am avut ghinionul să îl pierdem pe Ryan (n.r. Sessegnon), dar după aceasta am reuşit să îi desfacem. Din păcate, am greşit mult în apărare”, a spus Aidy Boothroyd, la Sky Sports.

• Anglia - ROMÂNIA 2-4 Detalii AICI
  • 22:00 - Franța - Croația (Serravalle, San Marino)

Luni, 24 iunie

• 22:00 - Franța - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

VEZI ȘI:

Hagi, mesaj pentru Gigi Becali: „Acum e bun Coman? Cred că s-a convins și patronul Stelei!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!