FOTBAL  »  NATIONALA  »  TIENRET

Lupescu, după ce România a picat cu Franţa în preliminariile CE U-21: "Avem aceleaşi şanse ca la naţionala mare!"

Articol de GSP - Publicat joi, 03 februarie 2011 00:00 / Actualizat joi, 03 februarie 2011 14:23

UPDATE 14:20 // Directorul general al FRF, Ionuţ Lupescu, a spus că tragerea la sorţi nu a fost una cu noroc pentru naţionala de tineret a lui Emil Săndoi, dar crede că selecţionta Under-21 are şanse reale de a se califica în play-off-ul pentru Campionatul European din 2013

"E o grupă grea, dar avem şanse de calificare în faţa Franţei, la fel cum avem şi la echipa mare. Trebuie să fim încrezători!", a spus Lupescu la plecarea spre stagiul naţionalei "mari" din Cipru.

România e pe locul 10 în Europa la selecţionatele Under-21 şi a fost în urna A valorică la tragerea la sorţi ce a avut loc astăzi, la Nyon.

UPDATE 13:45// În urmă cu cîteva minute a avut loc tragerea la sorţi a grupelor de calificare pentru Campionatul European under-21 din 2013. Turneul final se va desfăşura în Israel. România a fost cap de serie la tragerea la sorţi şi a fost extrasă în grupa 9, alături de Franţa, Slovacia, Letonia şi Kazahstan