FOTBAL  »  NATIONALA  »  MUNTENEGRU - ROMÂNIA 0-1

Dezvăluiri din vestiar! Știau jucătorii că mai au nevoie de un gol? Ce s-a discutat în pauza meciului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 noiembrie 2018 18:48

Controversele legate de faptul că nu toți jucătorii știau că România trebuie să bată la două goluri Muntenegru continuă. Cosmin Contra se apără și dă chiar un exemplu, o discuție purtată atât în pauza jocului, cât și la masă, înaintea partidei.

"Adevărul e cel pe care l-am zis eu. Au fost discuţii la masă şi chiar la pauza meciului.

Înainte de intrarea pe teren pentru repriza a doua, Nicuşor Stanciu a spus că, deşi mai avem nevoie de un gol, să nu ne descoperim foarte mult şi să jucăm la fel ca în prima repriză.

Deci s-a vorbit despre asta inclusiv la pauză, dar dacă unii jucători nu sunt atenţi, nu cred că e problema mea", a declarat Contra la TV Digi Sport.