Alte știri din fotbal
„Nu cred că nu a fost un meci bun!” » Gâlcă anunță noi măsuri dure: „Vor juca doar cei care pot să alerge”
0
Singurul oltean care poate încălca ordinul dat de Rotaru: „Coelho este o surpriză pentru mine”
0
Bancu are un singur obiectiv, după victoria cu Rapid
0
Filipe Coelho s-a referit la noua achiziție: „Nu eu l-am adus” + Are o nemulțumire
0
Știri din fotbal internațional
Nemaivăzut: arbitrul Danny Makkelie a primit un telefon în timpul finalei Cupei și s-a dus să răspundă
6
Pep Guardiola, concluzii după City - Arsenal: „Realitatea e una singură”
1
Mikel Arteta spune unde s-a făcut diferența cu City și ce-i rămâne de făcut lui Arsenal
1
GAME ON! Manchester City a bătut-o pe Arsenal și finalul sezonului în Premier League devine dramatic
13
Lifestyle
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
16
Judecătoare de la Tribunalul București bănuită că a folosit inteligența ...
Libertatea
Înjurături și amenințări la un meci de fotbal. Mama unui jucător a dat ...
Adevărul
Cum a retrogradat-o ginerele lui Mussolini pe Napoli! » Peste nici doi ani, ...
GSP SPECIAL
Sorin Grindeanu se bazează pe discuții cu Nicușor Dan, după ce-i va retrage ...
Libertatea
Birligea ca Birligea, dar sa-l lasi pe Rahmani acasa ! In locul lui Alibec, Tanase l-as fi luat pe Sapunaru si Chiriches ! Sa jucam 1-5-5 . Ridem ridem, dar purceau e moarta in cotet ! Daca stai si te uiti mai atent ambele variante sunt adevarate: Nationala e o palarie prea mare pentru Edy, dar si Edy poate sa poarte o palarie mai mare decit nationala Romaniei. Paradoxal !
ionescugeorge77, 'doritorul-si-vorbitorul-de rau' isi face numarul pe unde apuca. Romania va juca (si) cu Slovacia. Ca va pierde, ca va face meci egal sau ca va castiga, asta nu stim, dar are sansa ei. Faptul ca va avea juca impotriva unor echipe mai puternice decat Belarus si Andorra este o buna ocazia sa-si testeze fortele si limitele, si sa creasca, atat cat se poate. Si as incheia citandu-l pe legendarul Gica Hagi: "Tineti, mai, cu echipa Romaniei! Tineti cu Romania" Hai Romania!
Mitriță?
“Sunt extrem de îngrijorat. Mărturisesc că aveam alte așteptări!” Ești îngrijorat dați demisia ! Lasă pe altu
Echipa națională este o pălărie prea mare pentru acest personaj ! Slab selecționer ! Vii cu alibec și tanase ca atacanți și lași pe Birligea acasă ! Trebuie să fii extrem de impotenț să faci asta ! Apoi vii cu Moldovan ca portar și lași pe muuuuuult mai bunul Radu acasă . Slovacia nu este peste România niciodată! Doar în capul lui de copil needucat pentru ca tatucu generalu s-a ocupat de furtisaguri cu partidu comunist PSD
Selectionerul da acum cateva luni o declaratie cum ca vor fi chemati la Euro jucatorii care prind jocuri ca titulari la echipele de club (lucru evident nerealist), acum declara ca merge pe continuitate in ciuda faptului ca jucatorii nu prind suficiente meciuri ca titulari la echipele de club (lucru absolut previzibil). Apoi incepe comparatiile, practic pregatind oarecace scuze in vederea unor rezultate dezamagitoare la turneul final. In comparatia loturilor Romaniei si Slovaciei, situatia este cat se poate de echilibrata, Slovacia stand in mod absolut asemanator cu situatia jucatorilor la echipele de club. Au vreo 2-3 nume consacrate, titulari la echipe de top (dar, unul e portar, unul e fundas central), deci nu ar trebui sa ne speriem de potentialul lor ofensiv din acest punct de vedere, in rest au jucatori la echipe de nivel mediu/divizionare secunde din campionate tari, plus jucatori din campionatul intern care, desi or fi avut echipa in primavara europeana, nu e peste al nostru. Sigur ca nu e Romania vreo mare favorita in fata Slovaciei, dar e clar ca ambele echipe isi propun ca minim obiectiv la Euro sa o bata pe cealalta in meciul direct. Resursele sunt absolut comparabile, nu cred ca e cazul sa cautam in modul traditional scuze dinaintea participarii, e nevoie sa mergi acolo sa te autodepasesti. Iar daca se simte depasit cu resursele pe care le are, inca are timp sa cedeze locul si sa-i lase cele 3 luni de pregatire altuia.
"vom trata aceste jocuri de calificare ca pe unele de Euro" jucam in preliminariile din America de Sud și Europa simultan?
...da...Edy ne spune ca s a calificat datorita unui noroc fantastic cvare nu tine la infinit ...stie ca vom face zero puncte la European dar nu i pasa selectioneaza pe pile nu pe competente ...cum sa l iei pe Yannis Stanciu Moldovan si aia din fotbalul arab ...omul se crede antrenor ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.