Alte știri din fotbal
Cadre inedite în parcare, după FCSB - Metaloglobus » Gestul făcut de Mirel Rădoi
0
Rădoi a debutat cu stângul la FCSB și explică: „Azi s-a văzut ceva ce se întâmplă des în fotbalul românesc”
0
A ieșit plin de sânge de pe teren cu Metaloglobus. Rădoi: „Are fractură”
1
Mihai Popescu a revenit pe teren după 5 luni: „Nu îmi doream să intru în locul lui”
0
Știri din fotbal internațional
AC Milan, răpusă! Veste mare pentru Chivu aproape de miezul nopții. Noul clasament în Serie A
2
Fostul șef de galerie George Simion, surprins la meci alături de președintele Poloniei
8
Scor de neprezentare în meciul lui PAOK de astăzi » Reacția lui Răzvan Lucescu
0
Orice ar face nu e suficient! Englezii l-au lăsat corijent pe Radu Drăgușin, pentru prestația din Liverpool - Tottenham
4
Lifestyle
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
2
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
5
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a logodit la 20 de ani de la fotografia care a uimit lumea
3
Livetext Război în Iran, ziua 17: Iranienii râd de Trump care „i-a ocupat ...
Libertatea
Ce țări europene pot fi lovite de dronele și rachetele iraniene dacă Iranul ...
Adevărul
„Masa musculară, organul longevității!” » De ce trebuie să mărim doza de ...
GSP SPECIAL
Serviciile secrete germane fac dezvăluirile despre costurile reale ale ...
Libertatea
Crezi ca Sumudica o sa faca fotbalisti din petardele lui Hagi sau cele impresariate de Prodanca? De-asta e si greu de adus antrenori seriosi, pentru ca li se impune pe cine sa selectioneze.
are dreptate sumudica, nu stiu daca i s-ar potrivi dar oricum este muult peste contra. Radoi sper sa fie intelept si sa nu se bage acum, mai are de invatat. Rednic stie meserie dar da, prea bagat in comisioane. Bine, pe criteriul asta nu stiu cum de ne-am trezit cu contra la nationala. Sincer, cea mai buna varianta ar fi Razvan Lucescu doar ca nu este nebun sa plece de la arabi.
Repet, incercati cu totii sa intelegeti cine e West Ham si cine e Astra, pastrand proportiile nici un antrenor din ROmania n-a mai reusit asa ceva dupa 1989. SI hai sa mai zici ca la prima eliminare (2015) West Ham nu i-a luat in serios, dar la a doua au venit la Giurgiu cu Payet samd, au tras cat au putut cu un lot de sute de milioane si tot i-a scos Sumudica. Nu stiu ce mai asteptam, sa faca si asta 60 de ani, sa-si piarda energia si cheful samd?
Boloni e un om foarte civilizat si toba de fotbal dar problema e ca noi avem jucatori relativ modesti, din care trebuie scos 100% ca sa putem spera la vreo calificare. Ori la capitolul asta Sumudica e MULT peste Boloni cand vine vorba de jucatori romani, a demonstrat-o deja cu brio la Astra obtinand niste rezultate nemaivazute dupa 1989 la un club asa de mic.
Un singur nume merită luat în discuție: Boloni ! A antrenat ani de zile in Vest, cu rezultate excelente în Portugalia, Belgia (în ambele campion) și Franța (unde a dus-o pe Rennes în cupele europene). Boloni e un tip inteligent, echilibrat și sînt sigur că ar crea o națională decentă. Restul antrenorilor enumerați activează departe de fotbalul care contează, în campionate din Asia, unde nivelul e submediocru. Din păcate Burleanu își va urmări propriul interes. Va numi un antrenor "simpatic", cu prieteni în lumea fotbalului românesc, tocmai pentru a nu-și ridica în cap votanții FRF. Așa a fost și în cazul lui Contra, o numire pentru care nimeni nu l-a criticat pe Burleanu (și asta nu din cauză că Guriță ar fi fost vreun mare antrenor). Mai mult, prin numirea lui Contra, Burleanu a devenit brusc simpatic și a cîștigat ulterior alegerile la FRF.
Pai asta e problema frf-ului, ca nu-si permite cei mai buni antrenori romani, eu zic ca Boloni ar fi cel mai potrivit.
Sumudica, Boloni sau Rednic, eu din astea 3 as alege, oricine din acestia ne-ar duce Nationala cel putin la Mondial
Nu ar strica Sumudica, e antrenoru momentului in Turcia dupa ultima victorie contra lui Besiktas. In Romania si in Europa a demonstrat ca are valoare.
DOAMNE AJUTA, I-A VENIT LUI BURLEANU MINTEA CEA DE PE URMA. Numai in Romania se putea ca un om sa ia titlul cu Astra, sa elimine DE DOUA ORI CONSECUTIV pe West Ham (locul 17 pe lista Forbes a cluburilor cu cea mai mare valoare financiara din lume), sa treaca de o grupa cu Roma, Austria Viena si Plzen si sa nu fie numit selectioner. Adica omul asta reuseste in 2016 cu Budescu deja vandut la FCSB sa elimine un West Ham cu Payet samd, demonstreaza ca POATE FACE PERFORMANTA CU JUCATORII PE CARE II AVEM ACUM si noi nu-l punem selectioner pentru ca i-a suflat un titlu lui becali???
Eu zic ca sin prost...hihi !!! Am tot cautat si analizat diferiti antrenori Ro. Dar eu unul nu gasesc pe nimeni ptr selectionata mare. Nu avem fratilor absolut pe nimeni si asta e adevarul care doare.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.