FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - BELARUS

Fanii FCSB, prezenți la România - Belarus » Gestul făcut în minutul 30 față de Edi Iordănescu

Articol de - Publicat marti, 28 martie 2023 22:36 / Actualizat marti, 28 martie 2023 22:45

O parte din suporterii celor de la FCSB au venit la meciul României cu Belarus, al doilea din preliminariile Euro 2024.

Aceștia au luat loc în Peluza Sud a Arenei Națională, acolo unde și stau în mod obișnuit la partidele formației lui Mihai Pintilii.

Ce pierdere! Omul de bază de la Farul s-a „rupt” în prima repriză din România - Belarus
ROMÂNIA - BELARUS

Edi Iordănescu, aclamat de ultrașii FCSB la România - Belarus

În minutul 30, aceștia i-au strigat în mai multe rânduri numele lui Edi Iordănescu, fost antrenor la FCSB într-o scurtă perioadă de timp. Și atunci, selecționerul de azi a avut o relație apropiată față de suporterii echipei.

Edi Iordănescu a venit la FCSB în august 2021 și avea contract până la finalul sezonului. Totuși, el și-a dat demisia în noiembrie 2021. A bifat pe banca roș-albaștrilor 11 partide: 8 victorii, 2 egaluri, o înfrângere

Christoph Daum a venit la România - Belarus

Christoph Daum, fostul selecționer al primei reprezentative a României, a fost prezent aseară pe Arena Națională. La aproape jumătate de an de când a fost diagnosticat cu cancer, acesta a revenit în țara noastră pentru a asista la partida cu Belarus. Vizibil afectat de tratament, Daum a anunțat că este încă suporterul echipei României, alături de care a fost timp de 10 meciuri, din care a câștigat 3.

„E ca și cum m-aș fi întors acasă, ca și cum aș fi fost aici ieri. A fost o primire călduroasă din partea tuturor prietenilor din Federație. Mă bucur să fiu aici, să văd România în calificările la Euro", a zis acesta pentru DigiSport.

VIDEO Atmosferă spectaculoasă în România - Belarus

Delegația României, apariție ireproșabilă înaintea meciului cu Belarus » Cine a fost cel mai grăbit „tricolor”

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni