FOTBAL  »  NATIONALA  »  CLASAMENT

FIFA a publicat noul clasament al naționalelor » România a urcat o poziție + cine este noul lider

Articol de GSP - Publicat joi, 14 septembrie 2017 18:14

FIFA a dat publicității clasamentul actualizat al naționalelor. România a urcat o poziție, până pe locul 41, în timp ce Germania a depășit Brazilia și a devenit noul lider.

Adversarelor din grupa pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2018 le-au priit întâlnirile cu România și au obținut salturi spectaculoase. Danemarca a urcat nu mai puțin de 20 de locuri, ajungând pe poziția 26, iar Muntenegru a ajuns pe 37, cu 15 poziții mai sus decât precedenta clasare. Polonia a căzut o poziție, fiind a șasea selecționată din lume.