Bravo Piti.In 2008 din jucatori ..... a facut rezultate bune la EURO,cu putin noroc jucam optimile.Acum cu jucatori mult mai slabi ne-a dus la baraj.Toti cei care il contesta ori nu stiu fotbal ori sun dusmanii echipei nationale.Inca odata BRAVO PITI si HAI ROMANIA.

torque07
torque07  •  18 Octombrie 2013, 10:35
Postat de calinescupoliiasi pe 17 Octombrie 2013, 17:03

am observat si eu reactiile lui piturca... memorabila si cea de la finalul meciului: fluiera arbitrul, asta izbucneste de bucurie de parca era minutul 4 de prelungiri si tocmai dadusem golul victoriei, dupa care dintr-o data, dupa 2-3 secunde de euforie, se calmeaza sec (si-a dat probabil seama cat e de penibil)... intr-un meci in care daca aveam sange-n c°aie ca alta data, invingeam cu 5-0 ca sa nu avem emotii (sau cel putin, chiar daca nu iesea scorul asta, ii calaream pe aia 90 de minute si aveam 15 suturi pe poarta si vreo doua suturi in bara)... penibil, domnule selectioner Smochina

Domnul antrenor "smochina" cum il numesti tu, a reusit sa faca o echipa cat de cat legata intr-un an dintr-un campionat de tot ca**tul. acelasi antrenor "smochina" ti-a dat sansa sa te bucuri si sa speri la un baraj. Nu uita chestia cea mai importanta..AM PLECAT DIN URNA A 4A! Antrenorul "smochina" a batut Turcia si Ungaria. Noroc nenoroc am batut. am facut 19 puncte intr-o grupa cu Olanda turcia si ungaria cu a 4a sansa la calificare. Daca te uitai mai atent la meci nu mai ziceai baliverne gen 5-0. Estonia a luat scor numai de la Ungaria. Turcii le'au dat 2 Si Olanda au facut 2-2. . Chiar daca o sa castigam barajul tot nemultumiti o sa fiti. Asta-i caracterul v

prototype2587
prototype2587  •  18 Octombrie 2013, 08:35

Aruncati un ochi la ce s-a intamplat la ultimul meci al Rusiei din calificarile astea, in deplasare, la scorul de 1-1.... au pasat intre ei 3 minute fara sa fie atacati de vreun adversar... acolo s-a vazut clar cum sta treaba cu Mama Rusie..... dar hai mai bine sa aruncam cu rahat in nationala noastra, care asa cum e, uite ca are o sansa (intr-adevar destul de mica dupa jocul prestat) de a ajunge la un mondial dupa 16 ani... TIPIC !

calinescupoliiasi
calinescupoliiasi  •  17 Octombrie 2013, 17:03

paiazze
paiazze  •  17 Octombrie 2013, 13:32
Postat de mgexpert pe 17 Octombrie 2013, 10:42

..erau unii, inainte de meci, care spuneau ca un 5,6-0 ne este la indemana cu Estonia..

Ne este, dar nu cu o echipa antrenata de barbugiu.

brutarul
brutarul  •  17 Octombrie 2013, 13:31

pct1. si ce daca e valeriu argaseala. are invitatie intra nu are sta afara, care-i problema ca l-au legitimat. putea sa fie si basescu, nu vad diferenta. pct2. cand joci acasa tu conduci jocul... cel putin in afara terenului. unde-i rasu'-plansu' pct.3 s-a bucurat pitula, asa si, ne-am bucurat si noi romanii, dar numai aia care vrem nationala asta la mondial. Cu voi chiar nu inteleg ce e in neregula, va bucura numai esecul altora asta poate din cauza frustrarii zilnice pe care o traiti ca nu puteti realiza mai mult. probabil ati fi cei kai fericiti sa nu se califice romania la mondialul din brazilia ca sa mai inventati niste conflicte/certuri sa mai cosmetizati niste declaratii HAI ROMAN

ogica30
ogica30  •  17 Octombrie 2013, 13:01

vad ca toti spun ca suntem alaturi de islanda cele mai slabe echipe,daca am fost favoriti cu slovenia ce am facut?daca am dominat danemarca la ea acasa cu 5 ocazii de singur cu portarul pt 3-1 si in ultima secunda s-a terminat 2-2 ce am facut?in baraj sunt doar 2 meciuri,2 meciuri in care o echipa slaba(asa cum a fost cazul sloveniei) poate trece de una mai puternica ,deci slabi,buni,puternici,important e sa fim la mondiale.

vladutz13
vladutz13  •  17 Octombrie 2013, 10:47

Si lumea inca ii mai critica pe oamenii care au fost pe stadion. Credeti ca nu s-au vazut chestiile astea??? s-a tras de timp foarte urat cu Estonia. Goian zicea dupa meci, ca le spusese Piturca la pauza, ca trebuie sa dea neaparat golul 2. Le-o fi spus, dar tactica lui ce a aratat??? Bourceanu nu a mai trecut mijlocul terenului toata repriza a 2-a. El era executantul fazelor fixe, asa ca a trebuit sa le bata Tanase...nu cumva sa nu ramana macar 4 oameni cu atacantul eston la fiecare faza!!! S-au bubuti mingi, s-au facut doar schimbari defensive.... una este sa fii prudent, si alt COMPLET LAS!!! Asta e Piturca, nu o sa aiba niciodata curajul sa atace.