Postat de lionforever pe 28 Iunie 2019, 11:17

In general cu cine are bani mai mulți pentru că din genetica lor sunt de tipul capusa se lipesc de cine are bani si sug cât pot de mult iar singura soluție sa scapi de ei este exact aia care s-a întâmplat în ani 30 in secolul trecut.

Nemtii de cind sunt mici fotbalisti au nutritionisti profesionisti. Ai nostrii au avut vointa dar au scos limba de 10 metrii .Nu mai puteau respira. Tactica a fost buna si si nostri sunt tehnici dar nu mai puteau fizic .

lionforever  •  28 Iunie 2019, 11:17

mariuss72
mariuss72  •  28 Iunie 2019, 11:17
Postat de dinamo_fan pe 28 Iunie 2019, 11:10

orice arbitru din lume se face de ras cand da un astfel de penalty. asta este executie la comanda. adica jucatorul advers are doar tricoul in careu, e cu tot corpul in afara, mingea 3 metri in afara careului si tu dai penalty. UEFA = MAFIA !

Doar sufletul era in careu :)))) Bai, te faci de rusine cu prostiile astea.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  28 Iunie 2019, 11:15
Postat de Dragan Ionel pe 28 Iunie 2019, 11:13

1. Faultul de penalty a fost CLAR si tragerea de tricou A CONTINUAT si in CAREU. 2. Jucatorii au cazut fizic pentru ca antrenorul a gresit nefolosind in meciul cu Franta mai multe rezerve. 3. Schimbarile facute de antrenor in acest meci au fost gresite: a scos oamenii buni din prima repriza, inlocuindu-i cu altii cu randament f slab. Deci, mare parte din vina apartine antrenorului, nu arbitrului sau conditiilor meteo (ca doar nu e armata romana, care pt a-si scuza doreii, pune aceeasi placa: conditiile meteo care au fost inamice).

cand o sa calci si tu pe un teren de fotbal si o sa joci macar 5 minute la +35 de grade o sa vezi cat de inamice sunt conditiile. pana atunci esti un mare specialist de tastatura care gafaie dupa ce a urcat 2 etaje pe scari. penaltyul ala e penibil.

ecucu
ecucu  •  28 Iunie 2019, 11:14

Faultul a inceput in afara careului, clar dupa pozitia jucatorului situat in afara careului, dar potenta nemtilor a plecat de la ziua in plus de repaus plus alte doftoriceli la care is mai buni ca noi iar schimbarile facute au fost cu "nemti" proveniti din tarile cu caldura identica. Franta a patit-o mult mai tare cu toate ca are si mai multi rezistenti la caldura, ce-i drept spaniolii au avut doua zile in plus la recuperare.

1017387414979881
Dragan Ionel  •  28 Iunie 2019, 11:13

dinamo_fan
dinamo_fan  •  28 Iunie 2019, 11:13
Postat de daniels pe 28 Iunie 2019, 10:45

așa facem de fiecare dată ...ăia ne-au furat ...ăia nu știu ce ne-au mai făcut... dacă era corect trebuia să tacă și să o lase așa ... din ciclu de emisiuni: hai să ne îmbătăm cu apă rece că treceam și de nemți și de spanioli și deveneam campionii galaxiei!!!

pana una alta, ne-au forat inca o data. ne-au programat la ora 19, schimband ora initiala. adica aia care au avut 5 zile de pauza au jucat seara pe racoare iar noi cu 3 zile de pauza am jucat la ora 18 pe canicula. ne-au bagat mingea in poarta cu arbitri. adevarul e ca au tras o sperietura puternica la pauza cand au vazut ca era 2-1 si era cat pe aci sa fie 3-1. s-au inrosit toate telefoanele de la uefa in sfertul ala de ora.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  28 Iunie 2019, 11:10

sala_dalles
sala_dalles  •  28 Iunie 2019, 11:09
Postat de cpt.ahab pe 28 Iunie 2019, 11:00

Când am câștigat cu Anglia nu a lăudat nimeni arbitrajul suedezilor, care a fost unul fără cusur. A fost numai meritul alor noștri, care trebuie transferați "in corpore" la echipa mare, al echipei mustind de genii, cu un geniu și mai mare pe bancă etc. Acum? Am pierdut clar și căutăm vinovății: arbitrajul șmecheresc, căldura excesivă, prospețimea suspectă a nemților după pauză, lipsa de inspirație a lui Rădoi, non-valoarea lui Man, Coman sau Manea etc. Clar! Suntem o nație imposibilă!

Daca nu se prabuseau fizic din min 60 aveam sanse bune sa jucam finala ! Restful e demagogie