FOTBAL  »  NATIONALA  »  GERMANIA U21 - ROMÂNIA U21

GERMANIA U21 - ROMÂNIA U21 // VIDEO + FOTO Nemții au egalat dintr-un penalty la limită! Ianis Hagi l-a tras pe Mahmoud Dahoud

Captură TVR 1 +2   FOTO
Captură TVR 1

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iunie 2019 19:56

România U21 a fost eliminată de Germania U21, scor 2-4, în semifinalele Euro 2019. Nemții au marcat golul de 2-2 dintr-un penalty dictat la un fault comis de Ianis Hagi asupra lui Mahmoud Dahoud.

Germania U21 - România U21 e liveTEXT AICI

„Tricolorii” au încheiat entuziasmant prima repriză, cu un avantaj de 2-1. Germania a ieșit mult mai montată de la cabine. Presiunea nemților a dat roade în minutul 50. Un corner executat spre linia careului de 16 metri a dus la golul egalizator, marcat din lovitură de la 11 metri.

Ianis Hagi a fost neglijent și l-a tras pe Mahmoud Dahoud, la limita suprafeței de pedeapsă. Arbitrul israelian Orel Grinfeld nu a avut niciun dubiu în acordarea penalty-ului, iar golgeterul Luca Waldschmidt a transformat cu toată opoziția lui Ionuț Radu.