FOTBAL  »  NATIONALA  »  KOSOVO - ROMÂNIA 0-0

NOTE GSP Doar un „tricolor” s-a remarcat în Kosovo – România » Cine a fost omul meciului

Articol de - Publicat sambata, 17 iunie 2023 07:24 / Actualizat sambata, 17 iunie 2023 08:00

România a remizat în Kosovo, 0-0, în preliminariile EURO 2024, la capătul unui meci slab făcut de elevii lui Edward Iordănescu.

După două victorii în primele două partide, România a obținut doar un punct în Kosovo, „tricolorii” având o prestație modestă.

Mutu, după Kosovo - România: „Nu credeam că în 2023 mai există așa ceva”
Kosovo - România 0-0
Mutu, după Kosovo - România: „Nu credeam că în 2023 mai există așa ceva”

Notele GSP după Kosovo - România

Aflat la primul meci pentru naționala României, portarul Horațiu Moldovan (25 de ani) a fost singurul „tricolor” care a ieșit în evidență. A avut mai multe intervenții salvatoare, fiind declarat cel mai bun jucător al României. A luat nota 7 din partea Gazetei Sporturilor, ce mai mare a meciului, la egalitate cu Vojvoda, fundașul dreapta al kosovarilor.

Restul jucătorilor folosiți de Edi Iordănescu au avut prestții mediocre, fiind notați cu 5 sau 6 de GSP. 

Doar un „tricolor” s-a remarcat în Kosovo – România » Cine a fost omul meciului

Selecționerii celor două echipe, Edi Iordănescu și Alain Giresse, au primit aceeași notă: 6.

A fost un meci foarte dificil, jucat pe un teren foarte greu. Dar am arătat că suntem un grup unit, suntem o familie. Cu această atitudine vom merge la Euro. Ştiam că o să avem un meci dificil, ei îşi jucau ultima şansă la acest meci. Şi terenul a fost foarte greu, ne-a îngreunat tactica. Aveam o cu totul altă tactică, nu să jucăm mingi lungi. Dar ne-am acomodat și plecăm neînvinşi de aici.

- Horațiu Moldovan

Omul meciului a fost Horațiu Moldovan, dar mă gândesc la Pușcaș. Sunt niște chestii pe care nu le înțeleg. Ce caută băiatul ăsta la națională, ce caută la meciul ăsta, ce a căutat?

- Mihai Stoica

Clasamentul live în grupa României din preliminariile EURO 2024

VIDEO Concluziile lui Mihai Stoichiță, după Kosovo - România 0-0

Citește și: 

„E lipsă de respect!” » Nicolae Stanciu a izbucnit la TV, imediat după Kosovo - România: „Nu pot să folosesc anumite cuvinte”

Cornel Dinu a făcut praf doi titulari ai României: „După nume cred că e mai mult la vânătoare decât pe terenul de fotbal” + „Nu poate fi primit nici în Camora napoletană”

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Campionate
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (6)
utilizator șters
utilizator șters  •  17 Iunie 2023, 12:15
Postat de lapusneanul pe 17 Iunie 2023, 10:56

ete na, mai are de acumulat...ai văzut faza când a plonjat și l-a întors kosovarul ala ?

Terenul Tata...dar tabela e la 0-0 !!!! Dragusin Presedinte !

lapusneanul
lapusneanul  •  17 Iunie 2023, 10:56
Postat de utilizator șters pe 17 Iunie 2023, 08:59

Dragusin .....Tata ! NU aveti ochi de fotbal ! E jucator de 50 de milioane ...toate mingile se loveau de el prin plasament ! Ii mai trebuie un meci fara Gol cu Elvetia si il poate lua orice echipa din Europa !

ete na, mai are de acumulat...ai văzut faza când a plonjat și l-a întors kosovarul ala ?

lapusneanul
lapusneanul  •  17 Iunie 2023, 10:53

Moldovan 7 ? de ce doar 7 ? ..aaaa m-am prins, dacă lua 8 sau peste ,trebuiau mărite și notele celorlalti !?

Vezi toate comentariile (6)
Comentează