Alte știri din fotbal
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
0
Cristiano Bergodi, explicație după eșecul cu Croația U19: „Am jucat cu jucători de la Barcelona și Bayern”
1
Alexandru Băluță s-a răzgândit în ultima clipă și nu mai merge la Timișoara » Semnează cu altă echipă din România
0
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
3
Știri din fotbal internațional
Starul Angliei se revoltă: „Este ceva obscen. Mi se pare o nebunie, dar nu putem să ne oprim și să ne plângem!”
0
După Joao Neves, alt jucător al Portugaliei reacționează ferm: „Nu simțim nevoia să-i pasăm mereu lui Ronaldo! Pentru noi este ca oricare altul”
0
Selecționerul Argentinei critică decizia FIFA: „Ajută doar echipele slabe”
0
Ralf Rangnick: „E o echipă excepțională! Nu are nicio slăbiciune”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Adrian Veștea a depus la Parlament lista cu membrii guvernului. Nume ...
Libertatea
Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Si piti sau nea puiu, nea imi ce studii aveau? Nu mi se pare un motiv real Daca avea rezultate putea sa nu aiba nici gradinita facuta. In plus nu are nici domnul puscas nici noi cum sa stim cate carti a citit radoi. O rautate gratuita.
Radoi are curaj si viziune.Pt ce sa jucam cu fundul in poarta ca Piturca sau Petrescu cand maximul ce putem atinge e o calficare la 10 ani ,iar la turneul final un egal?Incercam si altceva,presing si atac,pase,poate schimbam o mentalitate si ne calificam mai des si cu sanse de mai multe.Dar asta ia timp.Ne am saturat de 3 infrangeri? Pai o mentalitate se schimba greu.Iar sa revenim la 8-9 jucatori defensivi,ca sa ce? Pt un posibil egal cu Franta din 10 in 10 ani?
daca iti canta radoi , o sa fie ieftin... sa nu pici pe mana doamnei judecator elena burlan puscas, sotia lui marcel, ca te costa 50 000 euro...atat e tariful pentru care a primit 3 ani si jumatate condamnare ...si nu pentru cantat , ci pentru luare de mita...
In Romania nu se pune accent pe educatie. Valorile sunt Becali si manelistii. De ce nu ar fi la fel in fotbal? Antrenorii cu educatie sunt putini, Mircea Lucescu, Ladislau Boloni.
In plus Radoi e lipsit si de caracter ...!!! Greu s-a aflat cine e fotbalistul pe care nu-l cheama la nationala pentru ca e rezerva la club ....!!!! E TATARUSANU ????? , Nici vorba . E NITA ??? Nici pomeneala .....!!! Va mai amintiti echipa de la U21 ??? Era acolo un portar care insufletea toata echipa cu discursul lui mobilizator ...!!!! El a reusit sa-l eclipseze pe pseudoantrenorul Radoi si a dat impresia la toata ROMANIA ca baietii joaca doar datorita mobilizarii fantastice pe care el o reusea ....!!!! El ne-a calificat de unu singur la acel meci fantastic din PORTUGALIA .....!!!! EL L-A FACUT MARE PE radoi ...!!!!! Cine este , cine este ???? ESTE BRAVUL PORTAR AL NATIONALEI U21 , IONUT RADU , CARE ARE INTERZIS LA NATIONALA ROMANIE ....!!!!!! ACESTA E CARACTERUL LUI RADOI : ZERO BARAT ...!!!! II INTOARCE SPATELE UNUI OM CARE L-A FACUT MARE ...!!!!
Vorbesc frustrările din Marcel Pușcaș ... altfel, autorul articolului ne amintește că ex-șeful din Ghencea (cu sprijinul Partidului Democrat și cu bunăvoința ministrului Babiuc, cine își mai amintește ?) a fost internațional. Corect, l-a băgat Mircea Lucescu într-un amical România - RDG disputat pe Stadionul Steaua, prin toamna lui 1983 parcă.
Declaratii sa te afli in treaba doar...E ca si cum i-ai reprosa lui Messi si Ronaldo ca n-a facut liceul sectia Mate-Fizica...ei sunt sportivi, daca au succes va asigur ca nu intereseaza pe nimeni ca n-are scoala, la fel e si cu antrenorii, daca au avea rezultate, pe cine ar interesa ca n-au scoala?
partial de acord..clar iti trebuie un statut, sa fi antrenorul unei reprezentative....dar acuma sincer..cum se lua BAC-ul pana acum 10 ani ? Ca toti luau , era o formalitate....apoi, ce inveti la acele cursuri PRO, de antrenori ? cine iti preda, cine te invata ? Aceiasi dinozauri, care nu au nici un rezultat notabil in cariera lor ? a, ok, mai tin niste cursuri cativa ANTRENORi...dar sa fim realisti, cu ce inveti in iarba, cu aia ramai....sistemele de joc se schimba, viteza de joc se schimba, dar preluarea/sutul/driblingul raman acelelasi....sa nu-mi spuna cineva ca, la Scoala de Antrenori se fac cursuri REALE de pedagogie..sau psihologie....desii, clar ar fi nevoie de asa ceva....sa n-mi spuna cineva ca la acea scoala, chiar se invata niste chestii noi, la modul real.....e doar o diploma/hartie, care se obtine in Romania asa cum se obitn majoritata ( nu toate) diplomele. Asa ca, sicner, nu cred ca diplomele/hartiile obtinute de Radoi sunt pe primul plan..ci, ce stie sa faca, ce paote sa faca. P.S. CR7 are doar 7 clase...Zidane nu a terminat liceul....
Respectul si bun simtul au disparut de mult din Romania.
Urât caracter are și Pușcaș! De ce n-a venit cu declarațiile astea când Rădoi a fost numit selecționer? Pentru că nici atunci nu avea Bacalaureatul luat sau nu citise cărți. Îl atacă acum, văzându-l vulnerabil după seria de trei înfrângeri consecutive. De toată jena și treabă tipic românească!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.