FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - GRECIA 0-1

Pe cine a luat Marica în vizor: „Uitați-vă la el! Joacă la nivel înalt, dar arată ca acum 4 ani!” + „Avem o problemă mare”

După România - Grecia 0-1, Ciprian Marica, fostul atacant al primei reprezentative, a analizat jocul „tricolorilor”. +34   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 martie 2022 22:40 / Actualizat vineri, 25 martie 2022 23:23

După România - Grecia 0-1, Ciprian Marica, fostul atacant al primei reprezentative, a analizat jocul „tricolorilor”. Marica i-a criticat pe mijlocașul Răzvan Marin, despre care spune că n-a progresat fizic, și pe atacantul George Pușcaș, ineficient vineri seară.

„Din păcate, am văzut aceleași sincope. Suferim în continuare la echipa națională. Nu e o problemă neapărat că am pierdut, pentru că e un amical. Dar pentru moral conta să câștigi, aveai un nou antrenor, veneai după o pauză lungă fără jocuri”, a declarat Marica la ProX.

Frustrarea lui Vlad Chiricheș: „Aseară nu am avut somn!”
România - Grecia 0-1

Ciprian Marica, după România - Grecia 0-1: „Problema noastră cea mai mare e fizică”

Aș începe de la atacant. George Pușcaș... foarte puțin în această seară de la el, n-a ținut de minge, n-a fost în joc, a și primit puține baloane. Și apărarea suferă din cauza atacului. Când adversarul te presează, ai nevoie de atacanți care să țină de minge. Lucrul ăsta nu se întâmplă la noi.

Mă uitam și la Răzvan Marin. E de 4 ani în Italia și vedem că arată la fel ca acum 4 ani. Lewandowski și foarte mulți jucători - Chivu, de exemplu -, s-au transformat fizic după transferuri la echipe mai mari. Noi pierdem duelurile 1 la 1, asta e problema echipei naționale”, a declarat Marica la ProX.

Rațiu și Camora, în apărare, au fost activi la început, au făcut presing, dar ne-a ținut puțin, 20 de minute. Apoi, am început să scădem ritmul de joc. Suferim fizic în primul rând
Ciprian Marica

Am fost puțini timorați în prima repriză, dar în a doua parte am făcut un joc bun, care ne dă speranțe că putem merge mai departe. De când a devenit selecționer, Edi Iordănescu m-a sunat, îmi pare bine că are încredere în mine
Adi Rus, stoper România

VIDEO / Ediție specială GSP Live, după România - Grecia

FOTO / Cele mai tari imagini din România - Grecia:

+30 FOTO

Ovidiu Ioanițoaia, Cătălin Țepelin și Cristian Geambașu, după România - Grecia 0-1

Marica a luat în vizor doi „tricolori”: „El arată ca acum 4 ani!” + „Avem o problemă mare”

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă