NATIONALA  ·  ROMÂNIA U21

Mirel Rădoi a publicat lista cu stranierii convocați pentru stagiul de pregătire din Spania. Ivan și Nedelcearu, înapoi la U21

Miercuri, 13 Martie

Mirel Rădoi, selecționerul naționalei U21 a României, a publicat lista finală cu stranierii convocați pentru stagiul de pregătire din sudul Spaniei, programat în perioada 19-26 martie.

Andrei Ivan și Ionuț Nedelcearu, deși erau pe lista lui Cosmin Contra, se vor prezenta la U21.

Jucătorii din străinătate convocați:

Andrei Ionuț Radu (Genoa FC/Italia)
Vlad Dragomir (Perugia/Italia)
Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca)
Alexandru Pașcanu (Leicester/Anglia)
Andrei Ivan (Rapid Viena/Austria)
Ionuț Nedelcearu (FC UFA/Rusia)

În cantonamentul din Spania, „tricolorii” vor disputa două amicale, cu Spania, pe 21 martie, de la ora 19:45, și cu Danemarca, pe 25 martie, de la ora 19:00.

Unai Simon și Unai Nunez (ambii de la Bilbao), Fabian Ruiz (Napoli), Carlos Soler (Valencia) și Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) sunt "vedetele" naționalei de tineret a Spaniei.

 Citește și:

Cum arată lista cu stranierii convocați de Cosmin Contra pentru „dubla” cu Suedia și Feroe » Vasile Mogoș, lăsat în afara lotului

Comentarii (2)

caminero  •  13 Martie 2019, 15:28

"Ionuț Nedelcearu (FC UFA/Rusia)" - vezi că Ufa nu se scrie cu litere mari, că nu-i abreviere, ci chiar numele orașului rusesc ...

magic4ever  •  13 Martie 2019, 13:20

Puscas este convocat de Contra la nationala?

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga Elitelor

Craiova U19 - Viitorul U19

Digi 2
12:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Metaloglobus

Digi 1, Telekom 3
12:00 Fotbal, Liga Elitelor

Banatul Timișoara U17 - FCSB U17

Digi 3
13:00 Fotbal, la Liga

Real Madrid - Betis

Digi 2, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

Chievo - Sampdoria

Digi 4, Telekom 2
14:00 Tenis, WTA

Finala Turneului de la Roma

Digi 1
16:00 Fotbal, Serie A

Empoli - Torino

Telekom 2
16:00 Ciclism

Turul Italiei

Eurosport
16:45 Baschet M

CSMU Craiova - BC CSU Sibiu

Digi 4
17:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 3, Look
17:00 Tenis, ATP

Finala Turneului de la Roma

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Serie A

AC Milan - Frosinone

Digi 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Başakşehir

Look Sport
20:30 Fotbal, Liga 1

FCSB - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:30 Fotbal, Serie A

Juventus - Atalanta

Digi 3, Telekom 2
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Inter

Digi 2, Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

Play-off