NATIONALA    •   ROMÂNIA U21

Mirel Rădoi a publicat lista cu stranierii convocați pentru stagiul de pregătire din Spania. Ivan și Nedelcearu, înapoi la U21

Miercuri, 13 Martie

Mirel Rădoi, selecționerul naționalei U21 a României, a publicat lista finală cu stranierii convocați pentru stagiul de pregătire din sudul Spaniei, programat în perioada 19-26 martie.

Andrei Ivan și Ionuț Nedelcearu, deși erau pe lista lui Cosmin Contra, se vor prezenta la U21.

Jucătorii din străinătate convocați:

Andrei Ionuț Radu (Genoa FC/Italia)
Vlad Dragomir (Perugia/Italia)
Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca)
Alexandru Pașcanu (Leicester/Anglia)
Andrei Ivan (Rapid Viena/Austria)
Ionuț Nedelcearu (FC UFA/Rusia)

În cantonamentul din Spania, „tricolorii” vor disputa două amicale, cu Spania, pe 21 martie, de la ora 19:45, și cu Danemarca, pe 25 martie, de la ora 19:00.

Unai Simon și Unai Nunez (ambii de la Bilbao), Fabian Ruiz (Napoli), Carlos Soler (Valencia) și Mikel Oyarzabal (Real Sociedad) sunt "vedetele" naționalei de tineret a Spaniei.

 Citește și:

Cum arată lista cu stranierii convocați de Cosmin Contra pentru „dubla” cu Suedia și Feroe » Vasile Mogoș, lăsat în afara lotului

Comentarii (2)

caminero  •  13 Martie 2019, 15:28

"Ionuț Nedelcearu (FC UFA/Rusia)" - vezi că Ufa nu se scrie cu litere mari, că nu-i abreviere, ci chiar numele orașului rusesc ...

magic4ever  •  13 Martie 2019, 13:20

Puscas este convocat de Contra la nationala?

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-