FOTBAL  »  NATIONALA  »  MUNTENEGRU - ROMÂNIA 2-0

video Radunovic, alături de Iulian Cristea: „Cea mai mare pierdere din seara asta”

Muntenegru - România 2-0 în Liga Națiunilor » Risto Radunovic, 30 de ani, fundașul stânga de la FCSB, a intrat pe teren în minutul 84 și a contribuit decisiv la golul doi, marcat de Marko Vukcevic de la UTA! +33   FOTO

Articol de , - Publicat duminica, 05 iunie 2022 01:03 / Actualizat duminica, 05 iunie 2022 01:03

• GSP a deplasat o echipă de 4 jurnaliști la Podgorica. Vlad Nedelea, Viorel Tudorache, Raed Krishan (foto) și Iosif Popescu (video) transmit din Muntenegru cele mai tari informații pentru cititorii Gazetei.

E o victorie foarte importantă pentru noi, ținând cont că am jucat acasă. Așteptam mai mult de la România, aveți o națională foarte bună, noi am făcut un joc bun. Eu am intrat bine în meci, a fost un lanț de greșeli la golul doi”, a declarat Radunovic la zona mixtă.

Despre colegul lui de la FCSB, Iulian Cristea, ieșit accidentat după 10 minute, Radunovic a spus: „E cea mai mare pierdere din seara asta, sper să nu fie ceva serios, va face un RMN și o să vedem exact starea lui. Am vorbit foarte puțin cu colegii de la FCSB”.

Acum avem o deplasare grea în Finlanda. Voi fi suporterul vostru cu Bosnia!

Programul României în Liga Națiunilor

• 7 iunie: Bosnia-Herțegovina – România, ora 21:45, Zenica (în direct pe Antena 1, liveTEXT pe GSP.ro)
  • 11 iunie: România - Finlanda, ora 21:45, stadion Giulești (în direct pe Antena 1, liveTEXT pe GSP.ro)
  • 14 iunie: România- Muntenegru, ora 21:45, stadion Giulești (în direct pe PrimaTV, liveTEXT pe GSP.ro)
  • 23 septembrie: Finlanda – România, ora 21:45
  • 26 septembrie: România - Bosnia-Herțegovina, ora 21:45