FOTBAL  »  NATIONALA  »  PRELIMINARII CM

FOTO Penalty refuzat României » Arbitrul n-a văzut un fault evident în meciul cu Macedonia de Nord

Goran Pandev vs. Vlad Chiricheș // foto: captură PRO TV +36   FOTO
Goran Pandev vs. Vlad Chiricheș // foto: captură PRO TV

Articol de - Publicat joi, 25 martie 2021 21:56 / Actualizat joi, 25 martie 2021 23:07

Finalul primei reprize din meciul România - Macedonia de Nord a fost unul încins. Goran Pandev a cerut penalty pentru oaspeți, la fel cum a făcut-o și Florin Tănase pentru „tricolori”.

Duelul România - Macedonia de Nord poate fi urmărit AICI

„Centralul” portughez Fabio Verissimo s-a confruntat cu două faze controversate în finalul primei părți de pe „Arena Națională”. Pe rând, Goran Pandev și Florin Tănase - autorul singurului gol din primul act - au cerut penalty.

Faze înșelătoare în România - Macedonia de Nord

• Prima dată a căzut Goran Pandev, minutul 45, în careul lui Florin Niță, de lângă Vlad Chiricheș. Arbitrul portughez nu a dictat penalty, ci i-a acordat cartonașul galben pentru simulare lui Pandev, iar reluările TV au demonstrat că „centralul” a luat decizia corectă, din moment ce nu a existat niciun contact între cei doi.

Nici vorbă de fault la Pandev, e simulare!
Adrian Porumboiu, pentru GSP.ro

• În prelungirile primei reprize, a venit rândul lui Florin Tănase să solicite o lovitură de pedeapsă. Golgeterul Ligii 1 a fost lovit peste tibie de Musliu, stoperul Macedoniei de Nord, însă arbitrul a lăsat jocul să curgă, spre nemulțumirea jucătorului de la FCSB. Reluările TV demonstrează că arbitrul a greșit!

Am spus din prima că e penalty, când am văzut faza în direct. Îl lovește pe Tănase. Totuși, n-au dat o reluare foarte bună și nu mă pot pronunța exact. Însă pare fault, da

Mai multe știri despre România - Macedonia de Nord:

Vocile Gazetei » România - Macedonia de Nord, comentat LIVE de Țepelin, Udrea și Răureanu

Rădoi, schimbare în minutul 15! Un debutant a intrat în locul lui Florinel Coman