FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - MUNTENEGRU, VINERI, 21:45, PRO TV, GSP.RO

ROMÂNIA - MUNTENEGRU // De la Daum la Contra, prin ochii unui lider al naționalei: "Asta s-a schimbat"

FOTO: frf.ro
FOTO: frf.ro

Articol de GSP - Publicat joi, 06 septembrie 2018 13:17

Vlad Chiricheș, 28 de ani, unul dintre liderii echipei naționale, remarcă o schimbare importantă survenită în rândul "tricolorilor" după instalarea lui Cosmin Contra. 

  • Echipa națională a României va juca două meciuri, primul cu Muntenegru, iar al doilea cu Serbia, în Liga Națiunilor, pe 7 și 10 septembrie. România - Muntenegru va fi vineri, de la ora 21:45, în direct la Pro TV și în format liveTEXT pe GSP.ro. Serbia - România se joacă luni, 10 septembrie, tot de la 21:45, pe Pro TV. 

"De când a venit Contra am încercat să schimbăm mai multe lucruri, inclusiv atitudinea", crede Chiricheș. 

Fundașul a vorbit și despre partida cu Muntenegru de vineri, prima a "tricolorilor" din Liga Națiunilor. 

Muntenegru e o echipă bine organizată, puternică, trebuie să dăm 100% ca să câştigăm. Nu ştiu nimic de gazon, dar cred că va fi o situaţie stranie să jucăm fără spectactori. Trebuie să ne facem însă treaba şi fără suporteri. E important să începem cu victorie, asta ne-ar da moral pentru meciul cu Serbia. Trebuie să ne gândim foarte mult la primul meci, sperăm să câștigăm și asta să ne dea un moral bun pentru a merge în Serbia să câștigăm", a declarat Chiricheș, la conferința de presă de azi. 

Vezi și: 

CONTEXT: În funcție de rezultatele obținute în Liga Națiunilor, România poate intra într-o urnă mai bună la tragerea la sorți pentru preliminariile EURO 2020. În plus, dacă nu se califică din preliminariile clasice la EURO 2020, “tricolorii” mai pot avea o șansă la play-off, dar trebuie mai întâi să termine măcar pe locul 2 în Liga Națiunilor, dintr-o grupă cu Serbia, Muntenegru și Lituania. Citește AICI ghidul complet al Ligii Națiunilor!

Citește și:
Lovitură » Claudiu Niculescu semnează și va antrena în Superliga după 8 ani!
Superliga
Lovitură » Claudiu Niculescu semnează și va antrena în Superliga după 8 ani!
Pleacă de la FCSB! Ultimele decizii ale lui Gigi Becali l-au convins să își caute o altă echipă » Sunt negocieri tot în Superliga
Superliga
Pleacă de la FCSB! Ultimele decizii ale lui Gigi Becali l-au convins să își caute o altă echipă » Sunt negocieri tot în Superliga
Ianis Hagi, „dublă” în Cupa Turciei! Alanyaspor a urcat pe primul loc
Campionate
Ianis Hagi, „dublă” în Cupa Turciei! Alanyaspor a urcat pe primul loc
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
Superliga
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (1)
demolarii
demolarii  •  06 Septembrie 2018, 21:57

De acum doar de calificări vom avea parte de la echipa națională....doar Contra a schimbat complet naționala....doar că la pomul autolaudat.....

Vezi toate comentariile (1)
Comentează