Alte știri din fotbal
Reacție copleșitoare a fostului antrenor de Liga 1 înaintea revenirii lui Gică Hagi: „Pleacă ai noștri, vin ai noștri, noi rămânem tot ca proștii”
0
Împrumutat de Rapid, Paraschiv și-a ales destinația pentru sezonul următor
0
Stadionul Steaua, gaură neagră de milioane de euro! Salariile angajaților, duble față de veniturile arenei!: „E o bătaie de joc!”
0
Bogdan Stelea nu-l menajează, după gafa din Slovacia: „Aioani, cum să spun...”
4
Știri din fotbal internațional
100.000 de oameni în stradă la Sarajevo! Imagini senzaționale, după calificarea la Campionatul Mondial
0
Scandal xenofob la Spania - Egipt! Meciul a fost întrerupt de scandări anti-musulmane din tribune: „Pe acești oameni trebuie să îi identificăm și să îi separăm de societate”
0
Faliment sportiv și gaură uriașă în buget » Cât pierde Italia după a treia calificare la Mondiale ratată la rând!
0
Omul lui Chivu, „mitraliat” de presa din Italia, după eliminare: „E o crimă ce a făcut! Poartă întreaga responsabilitate”
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Andrea Chiș, fostă judecătoare și membră CSM: „În sistemul de justiție din ...
Libertatea
Mai există cale de întoarcere în Iran? Fost consilier al președintelui ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
Ti-am spus ca se joaca oengiurile, vlogherii si presa dependenta de Marele Ochi cu mintile voastre. Pai daca eram noi xenofobi, mai iesea prezident un individ german precar din absolut toate punctele de vedere? Mai spuneam noi "neamtu-i neamt"? Mai vindeam noi 3sferturi din terenul arabil strainilor? Stateam noi vegetativ sa ne uitam cu fug gazele din mare, gratis? Mai fugeau zeci de mii de romance cu turci, arabi, congolezi etc?
Trebuia să le dăm un 3-0 și le închideam gura. Așa...au motive de bălmăjit!
Și nu sa gasit nici un ziarist(altminteri toți foarte vocali la cea mai mica greșeala a sportivi&antrenori români!) sa-i spuna antrenorului cu nume de bere-Lager,back că XENOFOBIA nu este tot una cu RASISMUL de care crede el ca avem stadionul suspendat??Nu înțeleg de ce poliția,jandarmii,procurorii nu iau masuri împotriva ălora de ne provoaca mereu suspendarea stadionului! Cum a fost în ANglia! Interzicere-1 an 2-5 pe viață!,amenzi,pușcarie unde e cazul!
Cred ca exagerezi un pic aici, exista multe aspecte pozitive ale societatii lor, doar ca multe nu's compatibile cu profilul nostru ca natie.
Fotbalul nu e nici sah,nici tenis....Si canibal e ...ca nu pot sa spun aici...in Norvegia pentru declaratia asta ar fi facut puscarie,la ce legi au ei pentru copii.Imi pare rau ca-i deranjeaza zgomotul copiilor, ar trebuii sa mearga la psiholog .
S-ar putea sa ma insel, dar cred ca norvegienii sunt indusi in eroare. Din cate stiu eu, nu pentru rasism am fost suspendati ci pentru scandari xenofobe. Cred ca multi nu fac diferenta intre ele. Sunt absolut de acord ca scandarile pentru care am fost suspendati nu ar fi trebuit sa existe si nici nu inteleg de ce au fost facute la meciuri care nu au nicio legatura cu cei carora le-au fost adresate. Am impresia ca baietii aia care le-au initiat sunt cam dusi cu capul si lasa impresia ca fac astfel de gesturi intetionat pentru a fi pedepsiti. Ce vroiam sa zic: norvegienii fac mult scandal dar nici macar nu stiu pentru ce fac...ceea ce ii face sa fie putin penibili. In rest tot respectul pentru ei ca natie, sunt cu adevarat in viitor fata de noi (lucrez pentru o firma norvegiana :) )
Ceea ce spune barnevwrnetistul e o insulta incalificabila la adresa romanilor pe care gesepica o titreaza ca pe o stire normala. Daca cineva spunea despre altcineva ca s-a *** primul cuvant in articol era "DERAPAJ"
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Probabil putini dintre voi vad sau vor sa vada ca omul are dreptate in felul lui. Nu asa impiedici rasismul, nu asa dai o lectie. UEFA a fost in acest caz la fel ca justitia romana. Acum, hai sa fim rasisti cu toti adversarii (pentru ca in ciuda celor spuse de Burleanu, suntem una dintre primele 5 tari rasiste din Europa impreuna cu Polonia, Rusia, Bulgaria...) ca oricum in urmatorul meci vin 30 mii de copii si fac atmosfera incendiara.
"Sunete asurzitoare, tribal” - Dagsavisen, cotidian norvegian. Chiar imi pare rau ca nu v-ati calificat acum 10 ani la turneul final din Africa de Sud. Aseara vi s-ar fi parut National Arena o adevarata oaza de liniste.In alta ordine de idei, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Chiar imi pare rau ca nu au plecat de pe teren. Am fi castigat meciul cu 3-0.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.