FOTBAL  »  NATIONALA  »  ADVERSARI EURO 2016

Secunzii lui Iordănescu avertizează: "De ce Albania e o echipă care trebuie luată în serios"

Articol de - Publicat duminica, 27 martie 2016 19:26

Daniel Isăilă a urmărit Albania, ultimul adversar din grupa de la Euro, în amicalul pierdut sâmbătă cu Austria (1-2).

Fostul antrenor al Brașovului și al Astrei a explicat ce a văzut la fața locului:

"A fost o primă repriză controlată de gazde, care au marcat rapid de două ori pe niște erori mari în defensiva albaneză. Repriza secundă a arătat însă altfel, scoțând în evidență o echipă oaspete bine organizată, cu o bună tranziție pe faza atac.

Albanezii au jucători tehnici, mizează pe pase scurte și au mijlocași cu talie mică, explozivi. Oamenii din linia mediană, evident și autorul golului, Lenjani, sunt punctele lor forte. Albania e o echipă care trebuie tratată foarte serios".

AUSTRIA - ALBANIA 2-1

(Janko 6, Harnik 13 - Lenjani 47)
ALBANIA: Berisha - Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli - Kaçe - Lila (46 Roshi), Abrashi (86 Basha), T. Xhaka (86 Kukeli), Lenjani (79 Sadiku) - Balaj (46 Çikalleshi). Antr: G. De Biasi