Alte știri din fotbal
Universitatea Craiova - U Cluj, finala campionatului! A început „nebunia” în oraș. Primele informații și imagini de la reporterii GSP
23
Adrian Porumboiu, discurs virulent înainte de U Craiova – U Cluj: „O nesimțire!” + „El l-a delegat pe Bîrsan, nu Vassaras”
0
Marius Șumudică, atac frontal la adresa lui Costel Gâlcă: „Chiar suntem dobitoci? Toți suntem proști și tu ești deștept?”
2
Planul de salvare pentru a scoate România din subsolul UEFA? „Asta trebuie să facem! Am construit vitrine, dar n-avem fabricile!”
0
Știri din fotbal internațional
Bruno Fernandes a egalat recordul codeținut de Thierry Henry și Kevin De Bruyne în Premier League
0
Gundogan își așteaptă fostul coleg la Galatasaray: „Are numărul meu”
0
Inter - Verona » Echipa lui Cristi Chivu sărbătorește titlul pe „San Siro” + Vermeșan e rezervă la oaspeți
0
Calificarea în Champions League confirmă transferul de 44 de milioane de euro de la Manchester United
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Cine a făcut parte din juriul Republicii Moldova care a acordat României ...
Libertatea
Ce înseamnă, de fapt, viața de bogătaș? Culisele petrecerilor unde se ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
Imi pare rau de Cartu, a imbatranit urat ... Pana acum critica Craiova fara de care el NU ar fi existat, iar acum critica pustii de 20 de ani... Acreala asta de MOS MUPPET imi procoaca sila... in loc sa-si dea cu parerea la ce se poate imbunatati, groparul din Craiova s-a apucat de " judecati" si prea multi fraieri se uita in gura lui ...
Cap pătrat și gură cască Popescu nici nu ar fi trebuit să fie convocat! Nici măcar în lotul lărgit, dar na... poate mai dă Becali vreo țeapă.
La nivel de seniori nu poți sa mai stai după fotbaliști sa învețe sa dea în minge cu stângul ( cazul lui O. Popescu ) sant azi multe metode dacă vrei stai și după antrenament dacă este cazul ( și este la mulți, nu băgăm căștile pe urechi și ascultam manele ) trage dm - le. într-un zid de beton de sute ,mii de ori în fiecare zi cu stângul, sau ma rog cu piciorul mai slab un fel de tenis la perete sa vezi ca la un moment dat poți sa și centreze sau sa dai la poarta ,dar trebuie ambiție! În alta ordine de idei Cartu chiar se pricepe la fotbal ( ma rog este o constatare puțin forțată ca mulți vor spune pai " normal" dar în multe cazuri lucrurile pot sta puțin diferit ,ar fi și destule exemple ) Racovițan și după părerea mea a fost singurul " fotbalist" de la noi ,are ceva stofa și ceva viitor băiatul în meserie! Decepții aproape toți în frunte cu Louis Munteanu ,O. Popescu dar de fapt prea mult spus decepții ca asta ar include ca ei știu fotbal dar pe moment au clacat dar nu ,nueste cazul ei nu pot mai mult ,asta le este ( non ) valoarea !
Foarte corect comentariul. Asta este problema fotbalului romanesc, selecția la copii și juniori și lipsa antrenamentelor individuale prin care sa fie atenuate unele carente tehnice. Cartu spune lucrurilor pe nume acum dar nu a făcut nimic atâta timp cât a fost presedinte la Universitatea.
L-ai văzut pe Popescu? Pai niciunul in afara de Tarnovanu n-au făcut nimic! Screciu ți se pare ca a fost Maradona? Niște mămăligii înțepenite in ghete care nu aleargă, nu se demarcă, nu preiau, nu dau pase in trei, nu fac un stop ca lumea! Dar au tatuaje și iubite siliconate… PS Nici numele nu cred ca și-l scriu corect!
Corect, în afara de Tarnovanu Racovițan a fost singurul care a arătat siguranță. Cel mai slab a fost Luis Munteanu, total neinspirat. Octavian Popescu are tehnica dar n-are minte, nu înțelege ce se cere în fotbalul modern.
Are foarte mare dreptate Cirtu. Da, jucatorii romani au carente de baza foarte mari. Dar sa ne spuna si noua Cirtu, ce a facut el la Craiova sau in alte parti pe unde a antrenat ca sa ii invete pe jucatori. Si ce jucatori a promovat el pe unde au fost care chiar stiau sa faca o preluare, care jucau repede mingea, care stiau tactica. Pai asta este problema la noi, antrenorii ca si Cirtu. Nu sunt promovati si impinsi jucatorii care chiar pot invata fotbal.
O mare întrebare pt. ( Mulți specialiști în fotbal aserviți zcsb) Cât valorează acest cetatean care este component al echipei fcsb ,( ca fotbalist cam greu sa- l numesc !) Octavian Popescu ,și de ce cifrele difera f. mult ( Pai nu era de zeci de milioane )!?
Un ipocrit, de ce fostul membru marcant al cooperativei nu vorbea la fel desde veșnica speranță Ivan, sau despre băiețelul amator de sarmale Jovanovic, Sorinaccio era veșnicul găsitor de scuze pt eternele speranțe indolente și neprofesioniste ale craiovei
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.