FOTBAL  »  NATIONALA  »  INSULELE FEROE - ROMÂNIA, DUMINICĂ, 19:00, TVR 1, GSP.RO

VIDEO Antrenorul Insulelor Feroe e decis să interzică României o calificare directă la Euro 2016: "Vom face totul pentru victorie"

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 octombrie 2015 16:58

România va avea meciul decisiv pentru calificarea la Euro 2016 în deplasare cu Insulele Feroe. Dacă la prima vedere totul pare ușor, antrenorul feroezilor ne avertizează că nu va fi așa.

Danezul Lars Olsen e optimist și spune că formația sa va da totul pentru victorie.

"Știu că meciul de mîine este foarte important pentru România. După 1-1 împotriva Finlandei, ei trebuie să cîștige pentru a se califica la Euro. Dar și pentru noi. Am avut o campanie foarte bună și în meciul final vom face tot ceea ce putem acasă pentru a cîștiga", a spus Lars Olsen la conferința de presă.

Insulele Feroe și România vor juca duminică, de la ora 19:00, în direct pe TVR 1 și în format liveTEXT pe GSP.ro.

CUM NE CALIFICĂM

  • Batem în Feroe

Sîntem la mîna noastră, aşa că un succes în Feroe ne garantează calificarea în Franţa, indiferent de rezultatul obţinut de Ungaria în Grecia.

  • Egal în Feroe

Un semieşec în ultima rundă ne asigură biletele pentru Euro dacă Ungaria nu cîştigă sau oricare dintre Ucraina, Irlanda, Croaţia şi Albania nu bat în ultima rundă. În ultimul caz, am prinde cel mai bun loc 3, care duce şi el în Franţa.

  • Înfrîngere în Feroe

O înfrîngere în ultima rundă ne trimite la Euro dacă Ungaria pierde şi ea sau oricare dintre Ucraina, Irlanda, Croaţia şi Albania nu bat în ultima rundă. În ultimul caz, am prinde cel mai bun loc 3, care duce şi el în Franţa.

CLASAMENT

1. Irlanda de Nord 20p
2. România 17p
3. Ungaria 16p
4. Finlanda 11p
5. Ins. Feroe 6p
6. Grecia 3p

11 octombrie: Feroe - România, Finlanda - Irlanda de Nord, Grecia - Ungaria

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (12)
914851681916705
Florin Balasescu  •  10 Octombrie 2015, 21:09

o echipa condusa de un analfabet nu ar trebui nici macar sa se califice sa joace preliminarii , dar ce sa mai vorbim de calificare la turneul final.rusine!

ottonelu
ottonelu  •  10 Octombrie 2015, 20:30

Nu uitați ca antrenorul Lars Olsen ăsta a fost căpitanul de echipă a Danemarcei când a câștigat campionatul european din 1992, venind direct de pe plajă! Na bine, taică-su a fost antrenorul (Martin Olsen, parcă) LOL Haide HAGI, fă la fel cu fiu-to! Tu antrenor și Ianis căpitan la Euro! :)))

merace
merace  •  10 Octombrie 2015, 20:12

Selectionerul Romaniei ar trebui sa vorbeasca asa, de exemplu: "meciul de mîine este foarte important pentru România. După 1-1 împotriva Finlandei, trebuie să cîștigam pentru a ne califica la Euro. Am avut o campanie foarte bună și în meciul final vom face tot ceea ce putem pentru a cîștiga"... Si el ce declara?! "O sa fie greu ca jucam pe sintetic..."?!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează