Alte știri din fotbal
„Transferul” vizat de Dinamo » Nicolescu confirmă discuțiile
0
Dinamo are în vizor doi fundași centrali pentru la vară: jucători de națională pentru „haită”!
0
Încă 5 persoane audiate și puse sub control judiciar de la CS Păulești, în cazul de trucare de meciuri pentru pariuri
0
În sfârșit! » Hagi devine selecționerul României și poate alinia „11”-le la care doar a visat!
8
Știri din fotbal internațional
Bayern „tremură” pentru Kane » Englezul, incert pentru meciul cu Real Madrid
0
Antrenorul lui Ionuț Radu a luat decizia, chiar în pauza competițională » A semnat contractul
0
La loc comanda! Starul de 150.000.000€ revine după trei luni
0
Fiasco la vânzarea biletelor pentru Cupa Mondială » Gafa făcută de FIFA „i-a blocat” pe fani
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
De ce ar putea alege Trump weekendul prelungit de Paște pentru o operațiune ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin avertizează o țară care i-a fost aliată că se apropie prea ...
Libertatea
4 MAI 2016!!!DREPTATE PENTRU UNIVERSITATEA CRAIOVA!!!!Asemenea atmosfera nu a mai fost pe Central din Aprilie 2009,de la acel 2-0 cu Dinamo!!!!!!26000 de suporteri pe stadion si alti 3-4000 in afara stadionului!!!!!!
Atmosfera de pe Centralul craiovean in acele zile este indescriptibila. Un adevarat vulcan in care termenul "galerie" era impropriu, fiindca steaguri (dar si petarde "artizanale", care au facut un adevarat infern la meciul de pomina cu Bordeaux) erau in tot ovalul stadionului; vuietul multimii din stadionul neacoperit facea parca aerul sa tremure mai ales in momentele cand scandarile se sincronizau in tribune... Ne uitam la reclamele colorate afisate de sponsorii echipelor din vest, priveam la echipamentul stralucitor si atat de diferit al strainilor dar cred ca si ei erau uluiti (si poate putin speriati), ca picati intr-o alta lume, cand vedeau atata multime razboinica de-a dreptul sau elementele "de culoare", cam estic-provinciale, gen tarafuri si formatii de dansuri folclorice, fanfara si lansari de rachetomodele de pe pista stadionului si atatea alte "minuni organizatorice"... "In iarba" insa Stiinta era egala, cel putin, adversarilor cu nume sonore si cu tehnici de publicitate si presa sofisticate. Baietii nostri au spulberat atunci o bariera ce parea de netrecut, am intrat in "fotbalul mare", iar sentimentele amestecate de emotie, admiratie si bucurie a umplut inimile tuturor - extraordinara senzatie de fericire colectiva! - indiferent ca vorbim de suporteri olteni sau de aiurea din tara, de barbati si femei ce plecau mai devreme de la lucru sa ajunga la televizoare, de copiii care stiau pe de rost echipa
Jos palaria in fata Universitati Craiova .
Mama mia!ce amintiri frumoase, ce meciuri! ce fotbal frumos se juca, nu ca acum, erau fotbaliști adevarați! ce meci a fost cu Benfica! 0-0 la ei și 1-1 acasă! golul lor a fost marcat de SÂRBUL FILIPOVICI ,vulpoiul Filipovici cum îl numea regretatul SEBASTIAN DOMOZINA! din echipa Benficăi erau BENTU- PINTU- ALVARO-DIAMANTINO- FILIPOVICI-NENE CHALANA-etc-etc-etc!Înca îi mai țin minte și acum, și mai ales pe cei de la CRAIOVA MAXIMA! amintiri-amintiri-amintiri foarte frumoase! pacat că sa dus CRAIOVA -MAXIMA!!!
Iubirea ta în vârstă de 3 ani o să se desființeze anul acesta! Amin!
Cu Știința mereu în suflet, iubirea nu se trădează niciodată! JUSTICE FOR CRAIOVA!
Nu cumva tu ai adus "Lampa lui Ilici" ? Cunoscatorule , care esti tu cunoscator !Mai da-ti jos ochelarii de cal si vezi ca si altii au parerile lor ! Numai bolsevicii erau cu "cine nu e cu noi e impotriva noastra" !
atunci cand toti ne cadeau la picioare..
iubirea mea CS UNIVERSITATEA CRAIOVA!multumesc
Felicitări pentru articol. Ți se ridică părul pe tine retraind cu ochii minții acea perioada, citind doar "distribuția". Ce vremuri!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.