Alte știri din fotbal
Dezamăgit de rezultat, dinamovistul nu se teme dacă FCSB intră în play-off: „Nu mă interesează de ei”
0
Cătălin Cîrjan numește ce are Dinamo de îmbunătățit „dacă vrem să ne batem la titlu”
0
Ștefan Târnovanu, după remiza din derby: „Trec etapele și nu adunăm puncte” + Momentul cel mai dificil: „Am fost puțin inconștient”
0
Încă o pierdere pentru FCSB » Elias Charalambous a confirmat accidentarea titularului
0
Știri din fotbal internațional
Gigi Becali și-a făcut planul de atac pentru meciul cu Feyenoord din Europa League: „Cum să nu mă intereseze banul?”
0
Vedetele lui Liverpool recunosc tensiunea și confuzia care domnesc în vestiar: „Nici măcar nu știu pe ce loc suntem”
0
Chivu a stârnit hohote de râs după victoria la scor obținută de Inter: „Iată, același idiot ca întotdeauna”
0
Leo Messi, regele Americii: „Acesta e momentul...”
0
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
7
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Scenă crâncenă pe o stradă din Ucraina: polițiști atacați de un pitbull al ...
Adevărul
„Te mai recunoaște lumea?” » Fostul campion al Diviziei A s-a făcut ...
GSP SPECIAL
Viktor Orban va trimite afaceriști în Rusia, ca să se pregătească de ...
Libertatea
valiro, esti prost sau te faci? Numai *** aia ca tine considera ca pluralul la cotidian este cotidiane. In rest, si dexul si academia romana considera ca : Fie că ne referim la ziare, fie că ne referim la adjectivul sinonim cu zilnic, forma corectă de plural nu poate fi “cotidiane“. Pentru primul sens, forma corectă de plural este “cotidiene“, iar pentru al doilea – “cotidieni“/”cotidiene“.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Fii mai respectuos, ca nu te costa nimic. In plus, un om care nu stie care e pluralul la "cotidian" de ce se da mare ca stie sa vorbeasca ?
D-apoi sigur n-a ajuns acolo prin CV dupa cum vorbeste. Tot ce-i inainte de 1990 sau putin dupa, miroase.
De ce nu o intrebati si de ce trebuie romanul sa mearga sa-si declare veniturile de la pariuri online? De ce nu e ca in Germania unde se ia direct din miza impozit? Odeto, vrei o tara moderna sau nu? Ce atata birocratie?
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***. A venit ea sa reglementeze ceva ce ii depaseste intelegerea ! ***, ea pariaza sport sau joaca poker? E pusa acolo de altii ca ea ! A vrut ponta sa stranga cateva milioane si a gasit *** asta !
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cu tot respectul, dex-ul nu este un exemplu bun. Ca o comparatie, la "meridian" care este pluralul ? Tot "meridiene" ? Sa fim seriosi... Cat despre avertisment, esti in eroare, de cate ori nu ai primit proces verbal de la rutiera ? incheiate cu avertisment ?
La o prima vizionare a interviului acordat la adevarul live constati ca aceasta doamna se face vinovata clar de genocid asupra limbii romane si de faptul ca saraca nu are notiuni elementare de administratie. Numai cateva exemple: 1. odeta: "marile cotidiane" ( se refera la ziare) - forma corecta de plural conform dex este COTIDIENE. 2.Odeta : "nemultumire la care sa fi accesat mai multi operatori" - what? operatorii sa acceseze la o nemultumire? Poate madama a vrut sa spuna "achieseze", dar acceseze sigur nu exista in cazul asta. 3.odeta: " Inspectorul analizeaza si identifica contraventia, o transpune intr-un proces verbal care poate fi de contraventie sau avertisment care este tot un act administrativ" Aloooo !!! Tanti esti pe dealuri rau de tot. Nu exista proces verbal de contraventie si de avertisment. Procesul verbal stabileste comiterea unei contraventii si pedeapsa aplicata, care poate fi amenda sau avertisment. Proces verbal de avertisment nu exista stimata doamna. ... Imi pare rau sa o spun, dar suntem mai rau decat Congo. Va ganditi ca aceasta doamna are rang de secretar de stat, salar de mii de euro, isi bate joc de zeci de mii de romani si ea saraca nu stie limba romana nici la nivelul clasei a opta. Ca sa nu mai spunem de inspectorii din teritoriu care nu au invatat pana acum ca "veti" se scrie legat, fara cratima, ca nu exista "confirmarea primiri prezentei invitatii", etc. Nu exista proces verbal sa
foarte pertinente intrebarile... sunt convins ca nu pot raspunde decat evaziv, ca si pana acum, domnii de la ONJN... sa vedem ce au de zis.... chair sunt curios...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.