Comentarii (8)
dorindeva
dorindeva  •  10 Iulie 2011, 16:17

Multi vorbesc doar ca sa se afle in treaba. Priviti imaginea si refaceti traseul mingii aceleea ucigatoare. Minge aruncata de la mare distanta, la disperare, cu inaltime, spre careul nostru. Era suficient ca unul din cei trei fundasi sa-l fi incurcat putin pe Kennet Anderson, astfel incat sa nu-i mai iasa pasii si acum totul era OK. Deci nu trebuie sa punem toata vina in carca lui Prunea, acelasi Prunea care la o faza imediat urmatoare a scos doua mingi din bara in bara in acelasi minut. Cat despre Iordanescu, intreb. La meciurile cu Columbia si Argentina a fost bun sau slab antrenor? Normal, a fost bun ca am castigat. Daca bateam si Suedia era cel mai bun, asa... Asa-i la noi.

axg87
axg87  •  10 Iulie 2011, 15:52

voi toti care il criticati pe prunea va recomand sa revedeti acel meci. In primele 90 de minute suedezii au jucat impecabil iar prunea a scos vreo 7-8 goluri ca si facute. Daca era alt portar pierdeam meciul in timpul regulamentar, nimeni nu mai injura portarul si eram multumiti ca am jucat sferturile.

grizonatu1
grizonatu1  •  10 Iulie 2011, 15:35

Toata lumea este de acord ca Prunea ne-a ingropat .Cred ca era in stilul lui suedezii i-au dat shpaga ca sa le dea meciu

nonconformistul
nonconformistul  •  10 Iulie 2011, 15:25

ESTE MECIUL PE CARE NU-L UIT SI PENTRU CARE NU-L MAI POT VEDEA IN FATA OCHILOR PE ....... PRUNEA...... CEL CARE A INGROPAT NATIONALA IMPREUNA CU CEL CARE A DECIS SA JOACE IN ACEL MECI DESI NORMAL ERA SA JOACE STELEA DACA NE GANDIM LOGIC LA ALURA ADVERSARILOR. DAR SI IORDANESCU ESTE MIC SI NU AI CE SA-I CERI MAI MULT. DACA AVEAM UN ANTRENOR AM FI JUCAT SIGUR CU BRAZILIA SEMIFINALA SI NU CRED CA NE PUTEAU BATE LA FORMA SI JUCATORII PE CARE-I AVEAM.PENTRU MINE IORDANESCU A FOST UN ANTRENOR CARE A PRINS O CONJUNCTURA EXTRAORDINARA LA NATIONALA SI IN REST SA SPUNA CINEVA UNDE A MAI AVUT REZULTATE SAU DACA A CONSTRUIT VREO ECHIPA ?

ronaldo666
ronaldo666  •  10 Iulie 2011, 15:13

parca a mai fost odata materialu asta pe site akum vreo luna

braveheartro
braveheartro  •  10 Iulie 2011, 15:10

Ce vremuri. ram cu 17 ani mai tanar, aveam o nationala exceptionala si, de cele mai multe ori, aveam motive de bucurie dupa meciurile ei.Meciul asta a fost halucinant, nici dupa atatia ani nu-mi inchipui cum au putu pierde ocazia de a juca semifinale de C.M. Si, la forma in care se aflau jucatorii nostrii, comparativ cu cei brazilieni la acea data (au invins Suedia cu 1-0, dupa un meci slabut), cred ca aveam mari sanse sa facem o performanta incredibila. Asta a fost sa fie, din pacate, am ajuns acum, dupa atatia ani, sa evocam astfel de meciuri. Nu prea cred ca se va schimba ceva prea curand, nici in fotbal si nici in alte domenii din Romania.

dodo1979
dodo1979  •  10 Iulie 2011, 15:10

Prunea saracu` zici ca era portar de C... vai de capu` lui! :)

sandu2010
sandu2010  •  10 Iulie 2011, 15:09

Ne-a mancat Prunea la meciul ala, pacat de Prunea, daca era alt portar ajungeam mult mai departe. A gafat impardonabil.