DIVERSE  ·  SUPERLATIVELE GAZETEI 2019

Află cine va câștiga Trofeele GSP

Vineri, 29 Noiembrie

Ca la fiecare început de decembrie, e vremea să stabilim cine sunt cei mai buni sportivi din acest an! Cititorii vor putea urmări live ceremonia de decernare a trofeelor, marți, 17 decembrie, în direct pe gsp.ro, Facebook, Youtube și Telekom Sport 1, începând de la ora 19. 

Clasamentul pentru Superlativele anului 2019 va întruni, ca şi în anii precedenţi, opţiunile sportivilor, antrenorilor, specialiştilor în sport, jurnaliştilor şi cititorilor. Un mix unic în media din România, total transparent şi totodată incitant.  

Laureații de anul trecut au fost Simona Halep, George Țucudean, Răzvan Lucescu și Harlem Gnohere. Cine vor fi câștigătorii ediției 2019? Vom afla împreună rezultatele pe 17 decembrie, în Gala GSP, și în ediția specială a ziarului de a doua zi. 

NOMINALIZĂRI SUPERLATIVE GSP 2019

JUCĂTORUL ROMÂN AL ANULUI

  • Florin ANDONE (Brighton / Galatasaray)
  • Paul ANTON (Samara)
  • Alexandru CICÂLDĂU (Craiova)
  • Vlad CHIRICHEȘ (Napoli)
  • Florinel COMAN (FCSB)
  • Ciprian DEAC (CFR Cluj)
  • Ianis HAGI (Viitorul / Genk)
  • Sergiu HANCA (Cracovia)
  • Claudiu KEȘERU (Ludogoreţ)
  • Dennis MAN (FCSB)
  • Cristian MANEA (CFR Cluj / FCSB)
  • Răzvan MARIN (Standard Liege / Ajax)
  • Alexandru MITRIŢĂ (New York City)
  • Ionuț NEDELCEARU (Ufa)
  • Dan NISTOR (Dinamo)
  • George PUȘCAȘ (Palermo / Reading)
  • Ionuţ RADU (Inter / Genoa)
  • Ștefan RADU (Lazio)
  • Nicușor STANCIU (Slavia Praga)
  • Florin TĂNASE (FCSB)
  • Ciprian TĂTĂRUȘANU (Nantes / Lyon)

ANTRENORUL ANULUI

  • Ladislau BOLONI (Royal Antwerp)
  • Gheorghe HAGI (Viitorul)
  • Eduard IORDĂNESCU (Gaz Metan)
  • Răzvan LUCESCU (PAOK / Al Hilal)
  • Viorel MOLDOVAN (Chindia Târgoviște)
  • Cosmin OLĂROIU (Jiangsu Suning)
  • Dan PETRESCU (CFR Cluj)
  • Mirel RĂDOI (România U21)
  • Marius ȘUMUDICĂ (Al-Shabab / Gaziantep)
  • Dusan UHRIN (Dinamo)
  • Bogdan VINTILĂ (FCSB)

JUCĂTORUL STRĂIN AL ANULUI

  • Giedrius ARLAUSKIS (CFR Cluj)
  • Mario CAMORA (CFR Cluj)
  • Emmanuel CULIO (CFR Cluj)
  • Bradley DE NOOIJER (Viitorul)
  • Damjan DJOKOVICI (CFR Cluj)
  • Harlem GNOHERE (FCSB)
  • Mattia MONTINI (Dinamo)
  • Filip MRZLJAK (Astra / Dinamo)
  • Eric de OLIVEIRA (Viitorul)
  • Billel OMRANI (CFR Cluj)
  • Hervin ONGENDA (FC Botoșani)
  • Mirko PIGLIACELLI (CSU Craiova)
  • Riccardo PISCITELLI (Dinamo)
  • Bogdan PLANICI (FCSB)
  • Mario RONDON (Gaz Metan / CFR Cluj)
  • Paulo VINICIUS (CFR Cluj)

SPORTIVUL ROMÂN AL ANULUI

  • Elena ANDRIEȘ (haltere: campioană europeană la 49 kg)
  • Laura COMAN (tir: campioană europeană)
  • Simona HALEP (tenis: campioană la Wimbledon, 4 WTA)
  • Bianca PASCU (scrimă: medaliată cu bronz mondial la sabie individual)
  • Loredana TOMA (haltere: medaliată la bronz mondial, campioană europeană la 64 kg)
  • Alina VUC (lupte: vicecampioană mondială)
  • Echipa feminină de tenis de masă (campioană europeană)
  • Barca de 2 vâsle (canotaj: vicecampioane mondiale)
  • Barca de 4 fără cârmaci (canotaj: vicecampioni mondiali)

INTRĂ >AICI< ȘI VOTEAZĂ ÎN ANCHETA GAZETEI SPORTURILOR



CTP, reacție acidă la adresa Gabrielei Firea: 'Când a spus că taie bani de la Catedrala ‘Mântuielii’, vrea să...'

Libertatea

Comentarii (15)

sasesase  •  02 Decembrie 2019, 21:29
Postat de sasesase pe 02 Decembrie 2019, 21:28

Am votat! Pușcaș, Boloni, Canotaj și echipa națională feminină de tenis de masa!

Camora

sasesase  •  02 Decembrie 2019, 21:28

Am votat! Pușcaș, Boloni, Canotaj și echipa națională feminină de tenis de masa!

Francisc Dascal  •  02 Decembrie 2019, 21:10

Dupa parerea mea cel mai bun conducator R.Burleanu,cel mai meserias antrenor C.Contra cei mai buni fotbalisti Lotul Nationalei,care a luptat eroic cu echipele adverse in cea mai grea grupa.

Vezi toate comentariile (15)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Handbal F

CSM Bacău-CS HC Buzău

TVR 2
13:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Valladolid

Digi 2, Telekom 1, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

Verona - Torino

Digi 3, Telekom 2
14:30 Fotbal, Bundesliga 2

Sandhausen - Hamburger

Digi 4
15:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Mallorca

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Udinese

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
16:00 Fotbal, Serie A

Milan - Sassuolo

Digi 3
16:00 Fotbal, Premier League

Man. United - Everton

Eurosport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Wolfsburg - Borussia Monchengladbach

Digi 4
17:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Betis

Digi 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Chindia Târgoviște - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
18:30 Fotbal, Premier League

Arsenal - Man. City

Eurosport
19:00 Fotbal, Serie A

Roma - SPAL

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Frankfurt

Digi 4
19:30 Fotbal, La Liga

Sevilla - Villarreal

Digi 2
20:30 Fotbal, Liga 1

Viitorul - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A

Fiorentina - Inter

Digi 3
22:00 Fotbal, La Liga

Valencia - Real Madrid

Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Ligue 1

Saint-Etienne - PSG

Digi 4
22:30 Baschet, NBA

New Orleans - Orlando

Telekom 2
Program TV complet

Liga 1