GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  METROSPORT

Dana Budeanu, poveste fabuloasă cu Ilie Dumitrescu în Anglia: „Am alergat spre el și mi-a luat toate cireșele”

Articol de GSP - Publicat marti, 31 decembrie 2019 12:53

Designerul vestimentar Dana Budeanu a publicat pe contul său de YouTube un clip în care a dezvăluit o poveste haioasă cu Ilie Dumitrescu (50 de ani), pe vremea când fostul internațional evolua în Anglia, la Tottenham.

„Trebuie să vă povestesc ceva cu Ilie Dumitrescu. Normal că el nu își va aduce aminte. Eu eram un nimeni atunci, cum sunt și acum. El juca la Tottenham, iar eu mergeam în fiecare vară în acei ani la Londra, la niște cursuri Cambridge de engleză, împreună cu fratele meu.

Eram într-un autobuz cu fratele meu, iar la un moment dat l-am văzut pe Ilie Dumitrescu. Am așteptat să încetinească autobuzul și am alergat repede spre el. Ne-am dus repede, iar eu aveam o pungă cu cireșe. M-am oprit și i-am spus «Bună ziua!». Fratele meu era paralizat. Ne-a dat autograf și mi-a spus «Îmi dați si mie niște cireșe?». I-am zis să ia toată punga. Și chiar mi-a luat toată punga.

Ilie Dumitrescu este foarte ocupat de aspectul vestimentar. Este un fotbalist autodidact, a vrut foarte mult să învețe tot. Este un sportiv care a vrut enorm să evolueze din toate punctele de vedere și a reușit. Este extrem de îngrijit și îl felicit”, a afirmat Dana Budeanu.

vezi și:

Dana Budeanu s-a întors! Face praf fotbaliștii români pentru stilul lor: „Niște țărănei!” » Cum a comentat ținutele lui Alibec, Mutu, Ilie Dumitrescu sau „Prințul” Cristea

VIDEO Dana Budeanu, fascinată de Gigi Becali: „E singurul bărbat din România care face asta. Mimica lui, gesturile lui...”

Citește și:
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Superliga
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Superliga
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Superliga
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Profit.ro
Lanț gigant de magazine deschide în România prima unitate FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (25)
coriolanus
coriolanus  •  31 Decembrie 2019, 13:47

Nu sunteti sanatosi... Nea' Ovi, Nea' Catalin, mai dam si noi afara din ziaristii de scandal si angajam ziaristi de sport? Si o lasam pe madam Budeanu in nisa ei intunecata?

valeri_gazzaev_is_back
valeri_gazzaev_is_back  •  31 Decembrie 2019, 13:56

Alo,redactia gsp ? Cam cata neobrazare (ca sa nu zic altfel) zace in voi ? De cateva zile tot ati primit comentarii negative legate de acest personaj si ce face sau ce spune ea. Cred ca am citit sute de comentarii negative la adresa voastra, si nici macar 1 (unul) care sa va laude initiativa (sau publicitate mascata sau ce o fi pt duduia asta). Si vad ca ii dati inainte cu o indolenta si o nepasare iesita din comun. Nu va pasa de ce cred cititorii, fie ca se exprima civilizat sau dur la adresa voastra. Nu va pasa si punct. Va intreb: care e limita ? Incotro mergeti ? Ce asteptati mai exact ? Ce v-ar convinge sa renuntati la "proiectul" asta? Un protest in bloc ? Lipsa de clickuri ? Sau ne provocati ? Nu ne credeti capabili de asta ?

2632943236785759
Marius Dobre  •  31 Decembrie 2019, 13:50

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (25)
Comentează