Alte știri din fotbal
S-a trezit Dinamo! „Câinii” transferă și un portar cu 15 meciuri în Ligue 1
0
Filipe Coelho a făcut bilanțul după amicalul cu Sabah
0
S-a aflat acum: pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo » Transfer picat după instalarea lui Nuno Campos
0
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Știri din fotbal internațional
Scoția - Brazilia și Maroc - Haiti, meciuri decisive în Grupa C la Campionatul Mondial: Vinicius nu iartă!
0
Visul bosniacilor continuă! Trei echipe calificate din Grupa B a Mondialului
2
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
0
Râde de transferul Barcelonei, după prestația de la Mondial: „În locul lor, aș verifica dacă s-a uscat cerneala pe contract”
0
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Cum trăiește o tânără avocată într-o garsonieră de 10 metri pătrați, la ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
acum o antoarceti ca la ploiesti,dupa ce ati facut multe emisiuni pe aceasta tema,puteati sa va informati din mai multe surse,acum faceti precum magarul...............,sunteti niste loaze
bine zis Tolo...oricum popescu e un caracter ......dati-i peste nas..nu uitati episodul cu frauda fiscala..la transf lui Bratu
iar vorbeste tolo, de ce nu scrii o carte , am vazut ca in ultimul timp oamenii care nu stiu fotbal scriu carti , am vazut ca la povesti esti bun
Din pacate Tolo,chiar daca nu ar fi un proces,voi ati pierdut mult azi, ati pierdut credibilitate, si mai ales ca Gica P are dreptate si are sanse 100% sa castige procesul! desi eu tin mult la tine si stiu ca esti un jurnalist obiectiv, dar acum chiar trebuie sa recunosti ca a gresit gsp f grav in potriva lui Gica si in caz ca ajungeti la instanta,sunteti in pericol chiar sa fiti suspendati mai ales daca va fi o plingere penala....! poate asta va fi o lectie pt voi de acum incolo ....!!!
domnul tolontan, tot respectul, dar daca nu vreti sa-l pierdeti, incetati incercati sa va erijati in vreun arhanghel aducator de dreptate, ceea ce se pare ca faceti din ce in ce mai mult. ramaneti cu ce v-a inzestrat natura si educatia. cronicar sportiv. in momentul in care deviati si deveniti "cocky", exista riscul sa va "becalizati" daca se permite introducerea unui cuvant nou in vocabularul autohton. si inca ceva, de-balcanizati-va(scuzati caligrafia), conceptual vorbim.
am ramas fara tata de mic dar taranilor care l-au protejat prin "declaratiile lor in calitate de informatori" le sunt si astazi dator si-mi ridic palaria in fata lor. Datorita lor, doar tata a fost urmarit nu si mama. La inceput, amandoi au fost urmariti, dar taranii au spus ca intre mama si tata nu exista decat conflicte si ca tata face doar ce vrea el iar mama n-are nicio alta vina decat ca e sotia lui. Toate aceste declaratii erau dictate de tata in ascunzisul lui...le-am gasit in
revenind la Gica Popescu...eu nu stiu ce declaratii a dat, (s epare ca nici voi jurnalistii nu prea stiti, dar vorbiti), insa inainte de a-l acuza, trebuie sa vedeti natura decalratiilor lui pentru ca a da decalratii de bine, nu era neaparat un gest de lasitate cum ar parea la prima vedere, (pt unii poate), ci chiar de curaj...caci mintind securitatea, iti asumai niste riscuri mai ales ca securistii verificau si informatorii. Informatorii de acest gen, intrau in sistem calmandu-i actiunile!
si nu prin intermediul taranilor-informatori- cum i-ati numi voi azi. PAi ar fi corect sa-i pui pe taranii aia pe acelas loc cu informatorii devotati acestei institutii? De ce nu se prezinta cele doua carcateristici ale notiunii de "informator" practicate in romania? Pentru ca va palce sa dati cu noroi in toti...pt ca va palce mocirla si nu curatenia; pentru c ava place minciuna, nu adevarul. Da, au existat doua feluri de a colabora cu securitatea: unul malign, altul antimalign, (n
acest fel de "colaborare" nu a fos tin folosul securitatii in niciun fel. Am vazut dosarul tatei si nu exista impotriva lui decat niste niote fabricate de securisti, nu de taranii "informatori". Colaborarea in adevartul sens al cuvantului a existat intre tata si taranii repsectivi, caci imporeuna incercau derutarea securitatii. A fost mia bine asa pentru toti, chair daca pana la urma tata a fost arestat. A facut-o securitatea prin abuzul cunoscut si nu prin intermediul ac
Tata a fost urmarit si in infianl arestat penrtu ca i-a scris lui dej despre modul abuziv in care se facea colectivizarea la sate. A stat ascuns o perioda. Securitatea gasise niste tarani pe post de asa-zisi colaboratori. Toti, dar absolut toi (erau 5), stiau unde era tata ascuns, comunicau cu el, si-l intrebau ce sa scrie in note. In acest fel, securitatea trebuia sa se limiteze la infromatiile (de bine) iar tata avea un control bun asupra potentialilor "paraciosi". I-am vazut do
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.