Comentarii (65)
samertx
samertx  •  16 Martie 2016, 18:37

În orice societate, în orice orânduire socială, minoritățile se simt amenințate. E o chestie global acceptată. Forma de manifestare a stării lor e diferită în funcție de zonă, cultură, educație. La noi s-au întors cu spatele. Să fie sănătoși. Când se vor întoarce cu fața îi vom băga în seamă cum se cuvine.

robertino2
robertino2  •  16 Martie 2016, 18:35

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

travka
travka  •  16 Martie 2016, 18:32

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

adi_stelistul
adi_stelistul  •  16 Martie 2016, 18:25
Postat de theo_s pe 16 Martie 2016, 18:21

Dupa mintea ta ***, toti grecii, armenii, evreii, turcii si tatarii dintr-o sala de sport ar fi normal sa faca un gest badaranesc, cand s-ar difuza o piesa ca asta. Oare de ce nu fac? Ia si rationeaza, putin cate putin, in cativa ani s-ar putea sa si intelegi ce vezi. PS: extremismul si aroganta multor maghiari sunt niste realitati evidente, baietas. Degeaba le scuza sarmani ca tine.

Orice *** se poate exprima pe net! Iată avantajele progresului! Iată binefacerile unui sistem constituţional! Curat constituţional! Muzica! Muzica!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

theo_s
theo_s  •  16 Martie 2016, 18:21
Postat de adi_stelistul pe 16 Martie 2016, 17:56

S-au intors cu spatele la "Noi suntem romani", nu la imnul national. Imi pare rau, dar "Noi suntem romani" nu e imnul si in contextul dat era clar o provocare a organizatorilor, hai sa nu fim ipocriti. Cantecul a fost pus in sala tocmai pentru a provoca o reactie a secuilor, sa nu ne ascundem dupa deget.

Dupa mintea ta ***, toti grecii, armenii, evreii, turcii si tatarii dintr-o sala de sport ar fi normal sa faca un gest badaranesc, cand s-ar difuza o piesa ca asta. Oare de ce nu fac? Ia si rationeaza, putin cate putin, in cativa ani s-ar putea sa si intelegi ce vezi. PS: extremismul si aroganta multor maghiari sunt niste realitati evidente, baietas. Degeaba le scuza sarmani ca tine.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1231782316848004
Gelu Viorel  •  16 Martie 2016, 18:15

voi sunteti jurnalisti cum e imnul national desteaptate romane !

1144768932224127
Nagy J. Attila  •  16 Martie 2016, 18:13

Daca tot va numiti site de sport, poate ca prezenta interes si rezultatul final de 72-69 pentru Sepsi SIC si calificare in finala cu un general de 2-0.

onduku
onduku  •  16 Martie 2016, 18:12

Si voi ati bagat melodia "Noi suntem romani' ca sa radeti de maghiari? :))

onduku
onduku  •  16 Martie 2016, 18:10

Ni se rupe! Noi avem familii, nu ne intereseaza distrusii.

jianu_pandurii
jianu_pandurii  •  16 Martie 2016, 18:09

Pe mine m-au distrat cum isi puneau ei mainile in cap si pareau ca se vaieta :D inspirat si cel cu melodia. A iesit un moment hazliu. Cam batranei suporterii din galeria lor. Sa ai parul alb si sa stai la galerie cam naspa. La galerie se sta intre 15 si 30 de ani. Aia prafuitii parca sunt ca magarii intre ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • •••
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Comentează