Alte știri din fotbal
A gafat în derby, iar Rapid l-a cedat definitiv în Liga 2!
0
Farul și Csikszereda, eșecuri cu echipe din Bulgaria și Croația în amicale
0
Rapid, egalată de Kosice la ultima fază » Vulturar a înscris de la 60 de metri
3
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
9
Știri din fotbal internațional
Șoc în Brazilia » Neymar ia în considerare să se retragă definitiv din fotbal
0
„Fiu de c***ă” » Scandalul dintre Mbappe și senatoarea din Paraguay capătă proporții: „I-am scris, să vedem dacă știe să citească”
0
La două săptămâni după ce a declarat că vrea să revină în România, Florin Motroc a semnat cu noua echipă
0
Chelsea și-a prezentat oficial transferul de 47 de milioane de euro!
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Donald Trump a anunțat cel mai important ajutor militar acordat de el ...
Libertatea
Tulburarea neștiută de care suferă Matt Damon. Dieta severă pentru filmul ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Mărturia unei foste lucrătoare în azilele lui Viorel Pașca: „Au fost și ...
Libertatea
istetule, cum sa ma bucur ca cineva se foloseste de o tragedie uriasa ca sa castige o diploma?
„Colectiv” a făcut să se vorbească despre jurnalismul românesc din Thailanda în Bolivia și din Chile în Australia....aţi uitat de Banglades şi Srí Lanka....
sper sa faceti un documentar pentru fiecare spital care a luat foc de atunci....pana atunci, zic ca atz' infulecat destul
Hahaha .. ce investigație.. as fi zis wow .. dacă ar fi investigat și ar fi prevenit acel dezastru .. i schimb ei doar au speculat.... E ca și cum as spune : "În spital se da șpagă " și toată lumea .. wowww .. nu știam .. wow deci de asta ... Sa va spun eu cum sta treaba cu jurnalismul din România.. este egal cu 0 .. la noi jurnalist poate fi oricine .. noi nu avem identitate .. acu. 15 ani .. când vedeam pe cineva cu facultate .. știam ... ala e deștept.. acum ?!! Gigi Becali are facultate :))))
Gata băieți, s-a terminat, propaganda voastră infectă pro-voiculesciană a eșuat lamentabil. Tipul a primit ocazia de a arăta ce poate și a eșuat lamentabil. Precum un balon de săpun s-a spart aura lui de sfînt, iar acum fanii săi încearcă să-i dreagă imaginea, „mafia a fost prea puternică”, „n-a avut timp”, „el a vrut, dar alții nu l-au lăsat” etc.
Ar fi frumos un documentar despre prostia si invidia romanilor, incapacitatea de a se bucura de succesul altuia. La fiecare articol despre succesul "Colectiv" , am citit doar comentarii pline de rautate. Felicitari pt "Colectiv" si pt toate investigatiile facute pt descoperirea multor ilegalitati.
Care jurnalism romanesc? ala care au sustinut ciuma rosie la putere mult timp dupa revolutie ???
Este de-a dreptul frustrant, deranjant, jenant! De mai bine de o luna de zile aproape nu a fost editie a GS in care sa nu se aminteasca de fenomenul "Colectiv", de performanta unicat a unui film romanesc, de aprecierea pe care media din intreaga lume a acorda muncii echipei de investigatie, jurnalisti si cineasti si, tocmai acum, cand o productie romaneasca poate ajunge pe prima treapta a podiumului cinematografiei mondiale, niciun canal de televiziune din Romania nu transmite Gala Premiilor. Nu tot romanul are abonament Yoyo, nu tot romanul isi permite sa plateasca un astfel de abonament, nu tot romanul are tv/ telefon capabil sa "prinda" respectivul canal! In anii trecuti se prelua si in Romania, mai ales pe HBO, iar acum... suntem lasati cu "ochii in soare"!?!?
Salut Tolo si echipa! Felicitari inca odata pentru frumoasa reusita. Stiti cumva de ce in Romania nu se transmite in direct ceremonia Oscarurilor? Este oarecum ciudat sa ai pentru prima oara un film nominalizat la Oscar si nici o televiziune sa nu faca din acest succes un eveniment special.
Ca roman din Australia m-am bucurat cand un coleg de munca mi-a aratat intr-un ziar un comentariu favorabil despre acest film documentar. Iar pe Tolontan l-am respectat intotdeauna ca jurnalist de investigatie. Nu prea inteleg totusi de ce asociaza succesul filmului cu ziarul gazeta sporturilor, ***, sau stiri ieftine despre personaje dubioase, gen mm sau prodanca, si nu spre sport.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.