GSP SPECIAL  »  MEDIA  »  ROMÂNIA U21 - GERMANIA U21

Ediție specială GSP Live la România U21 - Germania U21 » Florin Bratu analizează meciul din studioul Gazetei

Articol de GSP - Publicat marti, 30 martie 2021 12:44 / Actualizat marti, 30 martie 2021 12:54

Florin Bratu (41 de ani), fost antrenor și jucător la Dinamo, e invitat la ediția specială GSP Live din această seară, cu ocazia meciului România U21 - Germania U21.

Fostul atacant pursânge al celor de la Dinamo vine la emisiunea moderată de Remus Dinu pentru a analiza alegerile tactice ale lui Adrian Mutu și pentru a trage concluziile după meciul care ne poate duce în „sferturile” Campionatului European de tineret. Emisiunea începe la 18:30, cu 30 de minute înainte de fluierul de start, și revine atât la pauză, cât și la final.

Aflat pe „Bozsik Arena” din Budapesta, Vlad Nedelea, corespondentul Gazetei la turneul final din Ungaria, ne va oferi, prin Skype, ultimele informații înainte de startul confruntării.

Germania U21 - România U21. Cum ne calificăm în „sferturi”: calcule

• CU O VICTORIE: „tricolorii mici” merg sigur în sferturile de finală, indiferent de celălalt rezultat al grupei. Terminăm pe primul loc
  • CU O REMIZĂ:
    de la 2-2 în sus: ne calificăm sigur; se face clasament în 3, România, Olanda și Germania au 2p, golaveraj de la 3-3 în sus noi și nemții, 2-2 olandezii. Contează golurile marcate
    1-1: ne calificăm doar dacă Olanda pierde, face egal cu Ungaria ori dacă bate numai cu 1-0; dacă învinge cu 2-1 e egalitate perfectă și intervin cartonașele. Fiecare „galben” e echivalent cu un punct, un „roșu” are 3p. Merge în „sferturi” echipa cu punctaj mai mic. Noi avem 6p, Olanda doar 4p
    0-0: am fi la egalitate cu Germania, care a învins cu 3-0 Ungaria. Trebuie să nu bată Olanda
  • CU UN EȘEC: ne calificăm doar dacă Olanda nu învinge Ungaria, adică scoate maximum un punct

Vezi și:

România U21 joacă azi pentru „sferturi” la Euro » Dublă motivație cu Germania U21: umilință în 2014, coșmar în 2019