MEDIA  ·  SPORT LA TV

LOOK SPORT // Veste bună pentru iubitorii sportului! S-au lansat posturile Look Sport 2 și Look Sport 3

Vineri, 16 August

În acest sfârșit de săptămână, Look Sport 2 și Look Sport 3 vor transmite competiții importante precum Ligue 1, LaLiga, Bundesliga, dar și turneul de tenis de la Cincinnati.

„Cele două posturi de televiziune întregesc familia Look și se adaugă posturilor Look Plus și Look Sport, care vor transmite și ele în continuare competiții sportive de anvergură”, anunță reprezentanții Clever Media, grupul care operează televiziunile de sport, potrivit paginademedia.ro.

Programul transmisiilor din acest weekend:

  • Vineri, LOOK SPORT 2, ora 21:45 Olimpique Lyon – Angers (Franta) 
     
  • Vineri, LOOK PLUS, ora 22:00: Atletic Bilbao – Barcelona (Spania) 
     
  • Sâmbătă, LOOK PLUS, ora 2:00 : Tenis ATP : Western & Southern – Cincinnati – Sfert 1 
     
  • Sâmbătă, LOOK PLUS, ora 4:00: Tenis ATP : Western & Southern – Cncinnati – 
     
  • Sâmbătă, LOOK PLUS, ora 15:30: FC Arges – U Cluj (liga 2) 
     
  • Sâmbătă, LOOK SPORT, ora 16:30: Dortmund – Augsburg (Bundesliga)  
     
  • Sâmbătă, LOOK PLUS, ora 18:00: Celta Vigo – Real Madrid (Spania) 
     
  • Sâmbătă ,LOOK SPORT 2, ora 18:30: Nantes – Marseille (Franta) 
     
  • Sâmbătă, LOOK SPORT, ora 20:00: Valencia – Real Sociedad (Spania)  
     
  • Sâmbătă , LOOK SPORT 3, ora 20:00: Tenis ATP : Western & Southern – Cincinnati 
     
  • Sâmbătă , LOOK PLUS, ora 21:00: Sepsi Sf Gheorghe – CFR Cluj (Liga 1) Sâmbătă, LOOK SPORT 3 ora 20:00; Tenis ATP : Western & Southern – Cincinnati  
     
  • Sâmbătă, LOOK SPORT, ora 22:00 Villareal – Granda (Spania) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT, ora 01:00: Western & Southern – Cincinnati – Semifinala 2 
     
  • Duminică, LOOK PLUS , ora 13:00: Concordia Chiajna – Farul Constanta (Liga 2) 
     
  • Duminică, LOOK PLUS, ora 15:30: Dunarea Călărași – Petrolul Ploiești (Liga 2) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT, ora 16:00; Sparta Praga – Ostrava (Cehia) 
     
  • Duminică, 16:30, LOOK SPORT 2: Frankfurt – Hoffenheim (Bundesliga) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT, ora 18:00; Botosani – Craiova (Liga 1) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT 3, ora 18:00: Reims – Strasbourg (Franta) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT, ora 20:00: Espanyol – Sevilla (Spania) 
     
  • Duminică, LOOK PLUS, ora 21:00: FCSB – Poli Iasi (Liga 1) 
     
  • Duminică, LOOK SPORT, ora 22:00: Rennes – PSG (Franta) 
     
  • Duminică, LOOK PLUS, ora 23:00: Tenis ATP: Western & Southern – Cincinnati  
     
  • Duminică, LOOK SPORT 2, ora 23:00: Sporting Lisabona – Sporting Braga (Portugalia)

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Gheorghe Dincă le-a spus medicilor de la IML că polițiștii l-au bătut trei ore. Ce a ieșit la analize

Libertatea

Comentarii (2)

catalynn  •  17 August 2019, 07:36

Cu ce mă încălzește!? Ce dau ei dau și alții ...

Ion Cristian  •  16 August 2019, 22:25

La ce operatori apare

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:30 Tenis, WTA

Turneul din Hiroshima

Digi 2
09:00 Tenis, WTA

Turneul din Zhengzhou

Digi 2
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Nanchang

Digi 2
11:30 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Mioveni

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
12:00 MotoGP

Grand Prix San Marino

Eurosport
13:00 Fotbal, La Liga

Eibar - Espanyol

Digi 2, Telekom 2, Look Sport 2
13:30 Fotbal, Serie A

Genoa - Atalanta

Digi 1, Look Plus, Telekom 1
15:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Sevilla

Digi 2, Telekom 2
15:00 Volei M

România - Italia

Telekom 3
15:30 Fotbal, Liga 2

FC Argeș - Rapid

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
15:30 Handbal M

CS Dinamo - Dobrogea Sud Constanța

TVR 1
16:00 Fotbal, Serie A

SPAL - Lazio

Digi 3, Look Sport, Telekom 4
16:00 Fotbal, Ligue 1

Nantes - Reims

Digi 4, Look Sport 2
16:00 Fotbal, Cehia

Zilina – Sparta Praga

Look Sport 3
17:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Granada

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Handbal M

Veszprem - HC Motor Zaporozhye

Digi 3, Look Sport 3
18:00 Fotbal, Ligue 1

Saint-Etienne - Toulouse

Digi 4
18:00 Ciclism

Turul Spaniei

Eurosport 2
19:00 Fotbal, Serie A

Roma - Sassuolo

Digi 2, Look Sport 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga

Paderborn - Schalke

Telekom 3
19:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Osasuna

Digi 3
20:00 Handbal M

THW Kiel - VIVE Kielce

Digi 4, Look Sport 3, Telekom 4
21:00 Fotbal, Liga 1

Universitatea Craiova - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A

Verona - AC Milan

Digi 2, Look Sport 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga

Betis - Getafe

Digi 3, Telekom 3
22:00 Fotbal, Ligue 1

AS Monaco - Marseille

Digi 4, Look Sport
22:00 Fotbal, Portugalia

Boavista – Sporting

Look Sport 3
Program TV complet

Liga 1