GSP SPECIAL  »  PARIORI.RO  »  FC VASLUI - GLORIA BISTRIŢA, 20:30, NETELEVIZAT

Avancronica meciului FC Vaslui - Gloria Bistriţa

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 august 2008 00:00

Viorel Hizo a declarat ca le-a atras atentia jucatorilor sai ca urmatorul adversar din Liga I, Gloria Bistrita, este o echipa imprevizibila si incomoda.

"Întâlnim o echipa incomoda si imprevizibila, le atrag atentia jucatorilor ca ne va fi extrem de greu cu Gloria Bistrita. Multi cred ca acest meci va fi o simpla formalitate pentru noi, dar Gloria e o echipa foarte buna. Suntem favoriti doar pe hârtie. Oricum, faptul ca vom întâlni un adversar ca Gloria nu înseamna ca nu vom juca la fel de bine ca si pâna acum. Jucatorii sunt responsabili pentru ce se va întâmpla pe teren. Nu am motive sa schimb primul 11, echipa merge foarte bine, doar a obtinut doua victorii".

Tehnicianul vasluienilor a afirmat ca jucatorii sai sunt bine pregatiti fizic si psihic pentru a face fata si în campionat, si în Cupa UEFA. "Singura echipa care ma surprinde placut pâna acum e echipa mea", a comentat el.

Echipa probabila: Kuciak - Buhus, Canu, D. Munteanu, Hugo Luz - Ljubinkovici, Aliuta, Genchev, N'Doye - Burdujan, Temwanjira; Antrenor: Viorel Hizo; Suspendat: P.Jovanovici

Ioan Ovidiu Sabau crede ca moralul echipei pe care o antreneaza este ridicat si ca victoria contra Craiovei a fost foarte importanta. "Puncte de aur! Am avut nevoie de cele trei puncte, fiind primul meci acasa, cu o echipa total schimbata si cu o evolutie slaba in prima repriza", a explicat Sabau. El a mai precizat ca a analizat "la sange" partida cu U Craiova, iar dupa ce a vazut greselile facute de elevii sai a decis sa faca unele modificari in lot. "La Vaslui vor veni atat Sandu Negrean, cat si Gabriel Velcovici. Ne asteapta o partida grea, cu o echipa in plina forma, dar avem nevoie de puncte. Normal ca ne dorim victorie, dar nici un egal nu e de aruncat".

Pentru partida cu FC Vaslui care va fi transmisa pe GSP TV vineri seara, incepand cu ora 20:30, "Motul" a convocat urmatorii jucatori: Tatarusanu- Albut, Frasinescu, Ciuca, Vagner, Flavius Moldovan, Andrei Muresan, Panc, Hora, Achim, Sabou, Marginean, Coroian, Miclaus, Borbely, Diogo, Sandu Negrean si Velcovici.

Presedintele Gloriei Bistrita, Jean Padureanu, anticipeaza ca formatia pregatita de Ioan Ovidiu Sabau va avea o partida dificila la Vaslui, echipa care a acumulat maximum de puncte dupa primele doua etape: "Din mai multe puncte de vedere ei pornesc cu prima sansa. Sint mai instariti, au o echipa mai omogena, au jucatori buni, dar noi ne vom vinde scump pielea".

Echipa probabila: Tatarusanu - Vagner, Frasinescu, Fl.Moldovan, Panc - Hora (Achim), Marginean, Sabou, Coroian - Diogo – Negrean; Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau; Accidentati: Cip.Petre, Bhairi Zied

08.08.2008, Vaslui, Stadion: "Municipal", ora: 21:30
FC Vaslui - Gloria Bistrita
Palmares: 6 3 2 1 8-6
Primul meci: 1-1, la Bistrita, la 13 august 2005
Scor maxim: 0-3, la Bistrita, la 20 septembrie 2006
Ultimul meci jucat la Vaslui: 2-0, la 18 august 2007

Viorel Hizo a declarat ca le-a atras atentia jucatorilor sai ca urmatorul adversar din Liga I, Gloria Bistrita, este o echipa imprevizibila si incomoda.

"Întâlnim o echipa incomoda si imprevizibila, le atrag atentia jucatorilor ca ne va fi extrem de greu cu Gloria Bistrita. Multi cred ca acest meci va fi o simpla formalitate pentru noi, dar Gloria e o echipa foarte buna. Suntem favoriti doar pe hârtie. Oricum, faptul ca vom întâlni un adversar ca Gloria nu înseamna ca nu vom juca la fel de bine ca si pâna acum. Jucatorii sunt responsabili pentru ce se va întâmpla pe teren. Nu am motive sa schimb primul 11, echipa merge foarte bine, doar a obtinut doua victorii".

Tehnicianul vasluienilor a afirmat ca jucatorii sai sunt bine pregatiti fizic si psihic pentru a face fata si în campionat, si în Cupa UEFA. "Singura echipa care ma surprinde placut pâna acum e echipa mea", a comentat el.

Echipa probabila: Kuciak - Buhus, Canu, D. Munteanu, Hugo Luz - Ljubinkovici, Aliuta, Genchev, N'Doye - Burdujan, Temwanjira; Antrenor: Viorel Hizo; Suspendat: P.Jovanovici

Ioan Ovidiu Sabau crede ca moralul echipei pe care o antreneaza este ridicat si ca victoria contra Craiovei a fost foarte importanta. "Puncte de aur! Am avut nevoie de cele trei puncte, fiind primul meci acasa, cu o echipa total schimbata si cu o evolutie slaba in prima repriza", a explicat Sabau. El a mai precizat ca a analizat "la sange" partida cu U Craiova, iar dupa ce a vazut greselile facute de elevii sai a decis sa faca unele modificari in lot. "La Vaslui vor veni atat Sandu Negrean, cat si Gabriel Velcovici. Ne asteapta o partida grea, cu o echipa in plina forma, dar avem nevoie de puncte. Normal ca ne dorim victorie, dar nici un egal nu e de aruncat".

Pentru partida cu FC Vaslui care va fi transmisa pe GSP TV vineri seara, incepand cu ora 20:30, "Motul" a convocat urmatorii jucatori: Tatarusanu- Albut, Frasinescu, Ciuca, Vagner, Flavius Moldovan, Andrei Muresan, Panc, Hora, Achim, Sabou, Marginean, Coroian, Miclaus, Borbely, Diogo, Sandu Negrean si Velcovici.

Presedintele Gloriei Bistrita, Jean Padureanu, anticipeaza ca formatia pregatita de Ioan Ovidiu Sabau va avea o partida dificila la Vaslui, echipa care a acumulat maximum de puncte dupa primele doua etape: "Din mai multe puncte de vedere ei pornesc cu prima sansa. Sint mai instariti, au o echipa mai omogena, au jucatori buni, dar noi ne vom vinde scump pielea".

Echipa probabila: Tatarusanu - Vagner, Frasinescu, Fl.Moldovan, Panc - Hora (Achim), Marginean, Sabou, Coroian - Diogo – Negrean; Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau; Accidentati: Cip.Petre, Bhairi Zied

08.08.2008, Vaslui, Stadion: "Municipal", ora: 21:30
FC Vaslui - Gloria Bistrita
Palmares: 6 3 2 1 8-6
Primul meci: 1-1, la Bistrita, la 13 august 2005
Scor maxim: 0-3, la Bistrita, la 20 septembrie 2006
Ultimul meci jucat la Vaslui: 2-0, la 18 august 2007

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (7)
 •  08 August 2008, 17:26

gsp1 2 3 = 0 sa nu televizezi un meci din liga 1 RUSINE GSP luati-va banii inapoi si mergeti sa transmiteti in CONGO meciul vaslui - gloria nu este televizat

 •  08 August 2008, 14:24

castigam in seara asa si trecem pe primul loc...sper ca rapid si cfr sa faca egal! hai vaslui!!

 •  08 August 2008, 13:34

meciul incepe la 20:30 si nu este televizat

Vezi toate comentariile (7)
Comentează