GSP SPECIAL  »  PARIORI.RO  »  LIGA II

Continuă lupta pentru promovare în Liga a II-a

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 martie 2008 00:00

Daca in prima serie FC Brasov este lider detasat, in cea de-a doua serie lucrurile nu sunt chiar asa de simple. FC Arges si Gaz Metan Medias lupta de pe pozitii egale in aceasta etapa, dar CSM Ramnicu Valcea pandeste orice pas gresit al celor doua. Aproape toate meciurile se vor disputa sambata, de la ora 11:00.
Seria I

Seria I a ligii secunde programeaza cateva meciuri foarte interesante, precum cel dintre Dinamo 2 (locul 4) si Concordia Chiajna (locul 3). Totodata, Petrolul Ploiesti spera in continuare la promovare, dar victoria este absolut necesara in partida cu Delta Tulcea de pe teren propriu.
Intr-o partida jucata vineri, FC Brasov a invins cu 4:0 pe FC Sacele, acest meci punand in fata cea mai buna echipa din campionat - a "stegarilor" - cu cea mai slaba, Sacele fiind ultima in clasament.

Totusi, intalnirea a avut parte de scantei in final.
În minutul 87 al jocului de pe stadionul "Silviu Ploieşteanu" s-a declanşat o bătaie generală. S-au împărţit pumni şi picioare, în ciuda si situaţie mai rară pentru liniştea de la această partidă. Totul a rezultat de la un fault al lui M. Constantinescu asupra lui Şomotecan, pe care l-a lovit. Şomotecan i-a aplicat o corecţie fizică jucătorului braşovean, care a primit imediat ajutor din partea colegilor. În bătaie s-au implicat şi jucătorii lui FC Săcele. Faza s-a petrecut la 5 metri faţă de banca de rezerve a lui Braşovului. "Centralul" a aşteptat să se liniştească spiritele şi a început să împartă "galbene".

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează