Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Oare noi i-am votat pe impotentii astia???
Pana dak se reduce la o ora e belea rau/???materia cea mai preferat de elevii sa fie decat o ora???Nici o problema mah parlamentari,eu aveam tot 1 ora pe staptama dintr-a 10 pana cand am terminat liceul???Si credeti ca mi-a fost de folos ca ma indopau atat cu matematica????sincer nu
cand intrebam de ce nu avem rezultate in sport spunem ca nu avem juniori,dar cum putem sa avem juniori fara sa avem ed fizica in scoala pt a putea fi depistati si indrumati spre cluburi.bine ca am desfiintat si "daciada" si competitiile inter scoli ca sa avem baza de ie zero.cu banii economisiti de aici o sa iesim din criza!
acuma il urasc pe diaconescu jurr eu abia asteptam sa plec mai repede acasa si el baga stire aasta jalnica
e o mare prostie la ce se gandesc grasii aia de la guvernare ca nu vor plozii si pitipoancele lor (alea care is inca la liceu) sa isi miste dosul la educatie fizica... pai ma copii, voi aveti impresia ca daca faceti o ora pe saptamana sport (daca lalaiala aia la care si asa se obtin scutiri pentru tot felul de boli cretine se numeste sport) aveti impresia ca ajungeti la 40 de ani sanatosi?... o sa va manance mormantul si o sa ajunga parintii sa isi ingroape copiii dintr-o prostie
noi suntem doar cu numele un UE, guvernantii nostri fac tot ce stiu ei, pentru prosperitatea lor si a acolitilor lor.ce treaba au ei cu viitorul acestei tari.sa umplem spitalele,puscariile, centrele de drogati,asta vor cei din ministerul invatamantului.nu au nevoie de un tineret viguros,intrprinzataor,cu spirit de initiativa si competitie,ei vor niste molai,pe care sa-i manevreze la alegeri.terenurile de sport din scoala sa fie date mafiei din imobiliare,in salile de sport sa se faca nunti. e ok
asta este politica social democrata aministresei androneasca.dupa gandirea acestei femei pe copii nostrii trebuie sa facem numai experimente.ati citit expresia ei"daca acest sistem nu merge,il vom schimba".pai iti spunem noi de pe acum,ca nu va merge,pentru ca in aceste echipe nu pot fi cuprinsi toti elevi scoli.am fetita in clasa a treia,de anul trecut a facut educatiea fizica cu profesor,era deosebit de incantate, a trebuit sa-i cumpar trening, era atat de mandra,merge cu placere la
astia de la guvern sunt jalnici !!! ar trebuii cel putin 2 ore de sport pe saptamana sau 3 ...eu fac doar 1
Aceasta initiativa este de rasul lumii. Daca vor sa scoata o ora din programa scolara pot foarte bine exclude orice alt obiect care este total inutil. Spre exemplu Religia. Pe ce criteriu se pun notele la acest obiect? Poate un profesor spune daca un elev este sau nu mai credincios decat altul ?Poti pune unuia 4 la desen si altuia 10? Are copilul vreo vina ca nu are acest talent nativ?Dirigentia, o ora de romana la profilul real si o ora de matematica la profilul uman. Sportul este sanatate...
Eu sunt seafa, fac ce vreau aici la Minister,am facut destule experimente de chimie la viata mea,si toate au iesit.Acum, am inceput un nou experiment-cel cu sportul stiu ca voi reusi sa desfiintez educatia fizica din scoala, o voi scoate pana la urma de tot,dar imi trebuie 2-3 ani.Voi introduce incepand de la gradinite experimente chimice,punanad mult accent pe turnesol.Voi da afara pe toti profesorii de educatie fizica caci si asa sunt prea destepti si multi,si asa e recesiune!salarii la anul
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.