Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
va rog sa le aratati aceasta statistica si celor din minister,care au luat aberanta decizie de a scoate sportul din orarul scolii.vreau sa o intreb si eu pe coana ministra,daca stie din cati sportivi este formata o echipa de fotbal, baschet, volei, handbal? cu restul de pana la 1000 cati sunt intr-o scoala ce facem,ei cum fac sport? se uita la colegii lor si bat din palme?in aceste echipe pot fi prinsi maxim 100 de elevi.nu este o discriminare facuta elevilor,unii fac sport, cilalti se uita.
La cat de berbeci sunt politicienii nostri, nu ma surprinde o astfel de decizie. Vad ca exceleaza din nou in prostia lor. Cred ca sunt pe locul 1 in lume la asa ceva. Doar au nevoie de buget pentru buzunarele lor. Rusine, rusine, rusine. Ce bine-ar fi daca ar exista o optiune pe undeva ca sa poti sa stergi toate desheurile din politica. Dar asa cred ca ar ramane Romania fara politicieni.
Sa continui din nou. Probabil ca jurnalistii de la GSP. au postat articolul inainte de a veni doamna ministru Ecaterina Andronescu pe,,sticla'' cu precizari noi in acest sens. Deci este,dupa cum vedeti,o alarma falsa!
Sa continui,intrucat am fost taiat.,,O scoala, un liceu isi poate infiinta o echipa de baschet,de gimnastica,de ce vor ei,dar noi vom face tot posibilul ca sa urmarim daca profesorii de sport fac cu seriozitate ora de sporturi colective, sa nu se transforme intr-o ora de sport obisnuita''.Cam asa suna declaratia doamnei ministru Andronescu. Daca urmariti stirile pe aceasta problema, veti vedea cum stau lucrurile cu adevarat. Probabil jurnalistii de la GSP.au postat articolul inainte de a veni
SA FIM SERIOSI DACA OBSERVATI AICE VORBESC IN COMENTURI DOAR OAMENI PESTE 30 DE ANI OMG NICI NU STIU CE ZIC VA ROG... SCOATETIO RELIGIA SPORTUL MUSICA SI DESENUL (PT CEI CE SUNT LA LICEU) EU FAC SALA IN AFARA SCOLII
Iar dati informatii false?D.-Na ministru Andronescu a aparut azi pe,,sticla'' si a lamurit cum sta treba cu orele de sport.Ais ca nu vor fi scoase orele de sport din programul copillor de scoala, ba chiar s-ar aduga una in plus, pentru sporturi colective. A zis asa(citez cu aproximatie):,,Nu vrem sas scoatem orele de sport din programa scolara, ba mai mult, vrem sa adaugam 1 ora in plus, pentru sporturi colective.Daca o scoala(liceu) va vrea sa-si faca o echipa de baschet, sau gimanstica, sa si
Eliminarea orei de sport nu reduce cu nimic volumul de munca al elevului. Cum este posibil ca pentru un copil norma de ore saptamanala sa fie de 35 ore de curs in timp ce norma unui profesor este de 18 ore pe saptamana.Sa intelegem ca elevul poate mai mult decat profesorul,care oricum nu se omoara cu explicatul materiei. Nu este decat tot o decizie aiurea a unei pensionare si atat.
Societatea care nu investeste in sport este o societate bolnava! Ghiciti cine a spus asta
Da domnule sa scoata sportul si din tara aia,sa-l vinda,sa-l desfinteze cu totul,cei care practica sport sa fie condamnati la munca silnica iar profesorii sa fie executati in public,toate terenurile si bazele sportive sa le de-a la "intreprinzatori" pentru a face cladiri de birouri,sa scoata din vocabular cuvintul sport,ziarele de sport sa fie dinamitate,sa cumpere scaune cu rotile pentru toti pentru a nu se mai misca nimeni,in scoala sa se predea materii precum:continuare imediat....
ne baga matematica pe gat bagaleas matematica undeva sa le intre fix si cu talent daca ne mai scoate o ora de sport facem grevA!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.