Comentarii (22)
danciuad
danciuad  •  27 Mai 2026, 13:46

PSD, PSD, PSD... practicile bolșevice de a pune pe prostul satului la conducere și de a-și bate joc de valorile reale, pentru a genera inversarea valorilor în societate, continuă pas cu pas în politica pesedistă.

utilizator șters
utilizator șters  •  27 Mai 2026, 08:31
Postat de cirus11 pe 26 Mai 2026, 02:58

Mi-a crescut tensiunea cum rar mi se intampla citind interviul asta... Un om formidabil, care a reusit niste rezultate inimaginabile in Romania de azi si uite cum il tratam. Multa vreme am considerat ca Lipa e responsabila pt revenirea canotajului romanesc dar cand colo era italianul asta... Toata tara este sufocata de politrucii astia pusi pe toate pozitiile care vor doar sa jecmaneasca bugetul, inclusiv psd-ista de Lipa, secretarul asta. Si-au facut si ditamai sindrofia la Casa Poporului fara sa-l invite. Sa nu mai zic de seful de la Dinamo... care din ce se vede este pur si simplu hot, i-a furat banii omului, oare ce a facut cu ei??? Mai este si politist, ar trebui sa fie ireprosabil moral, legal si cand colo.... Va dati seama ce pilos tot psd-ist ca sa ajunga sef peste tot CSD la 30 de ani....

De fapt sunt mai multi oameni responsabili de revenirea canotajului, sa spunem ca italianului i s-a oferit o baza de selectie foarte buna, dar in mod cert a avut un rol crucial si s-a descurcat probabil mai bine si mai rapid decat ar fi facut-o majoritatea alternativelor. E stilul tipic, l-au tinut cat au avut nevoie, cand merge si fara el, facem pe desteptii. De ce, nu stiu. Adica nu e o problema ca nu mai activeaza, sigur ca lucrurile merg bine si fara el, dar modul in care a plecat e umilitor pentru federatia de canotaj. Acelasi lucru s-a intamplat si in gimnastica. Sigur ca Kiens a avut totusi o baza de selectie net superioara a ceea ce a avut Forminte pe la finalul anilor 2010', dar omul s-a descurcat exemplar, la fel, ne-am facut de ras prin imaginea cu care a ramas. Iar presa vine cu astfel de articole... sa le amintim celor de la GSP ce articole au facut despre Kiens? Ce lobby faceau ei sa plece ca n-au loc de el "gloriile" nationale, mai nou suspendate pentru ca nu se stiu comporta la lot pana si de oamenii care le sustin? Si cum erau jurnalisti care se intrebau daca n-avem noi in tara antrenori de avem nevoie de oameni de genul? Cred ca inca exista acele articole, le-am comentat la momentul respectiv. Presa ce doreste de fapt? E ipocrita, n-au sustinut niciun moment nici italianul, nici olandezul, o dau cumva la intors, s-au convins ca bateau campii? Acelasi nivel profesional si al presei, la fel ca al oamenilor pe care acum ii contesta.

utilizator șters
utilizator șters  •  27 Mai 2026, 08:25
Postat de Xxx_yyy pe 26 Mai 2026, 05:51

Asta a fost intotdeauna problema in sport: discipline disproportionate si oameni necinstiti. Golanca asta moldoveneasca a facut ce-a vrut cu bugetul federatiei. Nu are dreptate si Daniel Ghita? Da, a innebunît, de acord, dar uneori spune adevarul. Contabila??!? Prime mai mari decat un sportiv medaliat? Cat era parandărătul din suma aia uriasă? Macaronarul a facut treaba, iar banii metg la altii. Asta au facut "pesedîștii" din tara, de fapt o gashca de borfași imbracati in rosu, care au dus politica in derizoriu. Adevaratii pesediști uneori n-au ce mânca.

Legat de domnul Ghita, ok, cand ne legam de primele primite de contabili, toata lumea are dreptate, nu cred ca e cineva de-acord cu ele, probabil nici macar cei care le-au dat sau le-au primit, dar na, era o oportunitate. Doar ca Ghita in declaratiile sale pare sa puna chiar in plan secund acest aspect, ideea lui principala e ca de fapt canotajul nu e un sport important si ca e practicat de prea putine natiuni, in stilul absolut caracteristic, cu exemple de genul efectiv zilnice, de combatere a ce exista mai bun ca performante in Romania, al formatiunii din care face parte. Ca de fapt stim toti ca pe Ghita il deranjeaza sportul nr 1 in Romania, daca era altul, gasea orice tip de interpretare ca sa-l conteste pe acela. Ce e absolut incredibil e ipocrizia lui Ghita, care stim in ce sport s-a remarcat el cat s-a remarcat. Cu tot respectul pentru toate sporturile existente, intr-unul hibrid, iar tu provenind dintr-un astfel de sport, sa declari ca de fapt performantele natiunii intr-un sport olimpic sunt nesemnificative si n-ar mai trebui finantat... e clar ca e tradare nationala ce fac acei indivizi, faptul ca asemenea specimene au sustinerea pe care o au ma duce inapoi la ideea mea de baza: nu politicul strica Romania. Cetatenii nu sunt cu nimic mai apti.

creeperno8142
creeperno8142  •  26 Mai 2026, 22:49

Oamenii cinstiti reprezinta un nimic pentru corupti

FC.SteauaB
FC.SteauaB  •  26 Mai 2026, 19:21

Pe cand un interviu cu doamna contabila or domnul secretar care au luat prime intre 50 si 100 de mii de euro pentru medaliile de aur ale sportivilor din federatia unde lucreaza adica ceva unicat in lume cu siguranta.

OlteanuMarian
OlteanuMarian  •  26 Mai 2026, 19:09

Cine i Elisabeta Lipa ?

GicaPaunescu
GicaPaunescu  •  26 Mai 2026, 17:31
Postat de cirus11 pe 26 Mai 2026, 02:58

Mi-a crescut tensiunea cum rar mi se intampla citind interviul asta... Un om formidabil, care a reusit niste rezultate inimaginabile in Romania de azi si uite cum il tratam. Multa vreme am considerat ca Lipa e responsabila pt revenirea canotajului romanesc dar cand colo era italianul asta... Toata tara este sufocata de politrucii astia pusi pe toate pozitiile care vor doar sa jecmaneasca bugetul, inclusiv psd-ista de Lipa, secretarul asta. Si-au facut si ditamai sindrofia la Casa Poporului fara sa-l invite. Sa nu mai zic de seful de la Dinamo... care din ce se vede este pur si simplu hot, i-a furat banii omului, oare ce a facut cu ei??? Mai este si politist, ar trebui sa fie ireprosabil moral, legal si cand colo.... Va dati seama ce pilos tot psd-ist ca sa ajunga sef peste tot CSD la 30 de ani....

De multă vreme n-am citit un interviu in care, un om implicat în sport, să fie atât de coerent în exprimare și cu atât de mult bun simț. Iar modul în care (n)-a fost recompensat ( de către una din părți) este total rușinos. O mențiune ptr comportamentul d-lui Covaliu, și un blam ptr cei de la federatia de canotaj și CS Dinamo. Succes d-lui Colanmoni la lotul de canotaj al Italiei,

Van_Basten88
Van_Basten88  •  26 Mai 2026, 11:31

"-Poate erau doar niște glume!" afirma inteligentul jurnalist. Nu, ba, erau abuzuri verbale, il facea mafiot. Si daca se intampla in mod repetat constituie hartuire. Fiti mai destepti ca e plina lumea de prosti.

stefg
stefg  •  26 Mai 2026, 11:11
Postat de CSRAPID1923 pe 26 Mai 2026, 09:17

Bună ziua. Încă o palmă dată celor care muncesc. Doamna Lipă? Din onoare a devenit o rușine pentru România. În rest, ca român simt și dau Respect domnului Colamonici. Iar tot ce a ieșit la suprafață privind premii, merite, în cazul Federației Române de canotaj este ceva normal în țara noastră. Nu surprinde. Mă gândesc la domnul Patzaichin, ce ar spune domnia sa despre murdăria din sportul drag lui. Cu Respect, Danci Dragoș.

Legătura dintre sportul pe care l-a practicat Pațaichin cu cel practicat de Lipă este doar apa. Dacă vrei o comparație…fotbal si handbal. Sunt federații separate si sporturi complet diferite.

sdoru
sdoru  •  26 Mai 2026, 10:13

Observ critici indreptate doar impotriva legendei Lipa .... care demonstreaza inca o data ca un mare sportiv nu trebuie sa fie obligatoriu pe functii manageriale!!!! Aviz celor care cer legende si in clubul de fotbal Dinamo 1948!!!!! Dar despre PROFESIONISTUL IONUT POPA, NIMIC??? Se pare ca nici el nu este un om de cuvant..... Pana unde se pot cobori acesti asa zisi manageri .....

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează