Alte știri din fotbal
„Gino Iorgulescu are o perspectivă de inteligență artificială!” » Totul despre salariile de la LPF: „E chiar puțin cât câștig!”
0
Radu Miruță, detalii noi despre promovarea Stelei: „Drumul echipei spre prima ligă continuă”
0
Fostul antrenor de la FCSB se opune revenirii lui Adrian Șut: „Credeam că se va impune acolo”
1
LPF a analizat sistemul grecilor și a dat verdictul: „Cel mai bun format pentru Superliga e acesta! Și de ce spun asta?”
9
Știri din fotbal internațional
Simone Inzaghi reacționează la ancheta în care este implicată și Inter: „Sunt șocat!”
0
Jucătorii lui Atletico Madrid, încrezători după turul semifinalelor Ligii Campionilor: „Vrem să ajungem în finală”
0
Simone Inzaghi a rupt tăcerea despre Cristi Chivu, înlocuitorul său pe banca lui Inter: „Am știut de la început”
0
Șoc pentru PSG! » Verdictul medicilor în cazul lui Achraf Hakimi
0
Lifestyle
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
0
V-a mușcat o căpușă? Care sunt pașii imediați de făcut
0
Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”
30
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
Radu Miruță cere demiterea șefei Metrorex, pentru 60.000.000 de euro ...
Libertatea
Germania, amenințată de Trump cu retragerea trupelor americane: „Urmează ...
Adevărul
Era idolul lui Dobrin! Cine a fost misteriosul Pericle Valeca, fotbalistul ...
GSP SPECIAL
Grătarul de 1 Mai s-a scumpit cu 25%, în 2026. Cât scoate din buzunar o ...
Libertatea
Nu-i treaba lui.
Ai un fix.
Pentru ca nu este obligatia de a face ceva pt nationala. Arata regula care sa-i oblige la asa ceva?
Deci ramane intrebarea: ce jucatori de fotbal a format pentru nationala marele antrenor premiat si raspremiat de GSP ca antrenorul anului, castigator cu CFR a cinci campionate? Cincisprezece ani de dominatie indiscutabila a CFR care a cucerit in rastimpul asta ca nimeni alticineva 8 trofee de campioana n-au produs nimic pentru nationala Romaniei din partea CFR si a marelui SuperDan? Unde e scoala de fotbal a marii campioane din ultimii 15 ani care sa ne dea speranta ca fotbalul romanesc are un viitor? Niciodata in istoria fotbalului romanesc n-a existat o echipa care sa straluceasca in campionat atat de mult timp (15 ani este o generatie de fotbalisti) dar care sa nu produca nimic la capitolul fotbalisti de natinala. Oare de ce?
lasa ca formeaza jiji si cu dica si cu meme jucatori de nationala . n ai tu treaba .
Bravo Dan! Singurul care tine fruntea sus in Europa cu un lot de jucatori mult sub valoarea loturilor echipelor eliminate de CFR. Remarcabil! Foarte bine subliniate de GSP citatele care caracterizeaza campionii in orice domeniu: „Cine subevaluează adversarul nu e profesionist" „Sunt mulți care doar vorbesc, în loc să muncească" Uitati-va la campionii din orice sport: nimeni nu priveste de sus adversarii, nici pomeneala sa jigneasca vreodata adversarii, nimeni nu vorbeste fara rost. Ce-i lipseste lui Dan: diplomatie si felul in care isi exprima punctul de vedere este prin cuvinte prea dure si injuraturi. Ancelotti sau Ienei nu injura si nu vorbesc cu naduf, ei gandeasc inainte sa vorbeasca.
Altadata cand liga 1 era dominata autoritar ani de zile de o echipa aia dadea jucatorii aproape in intregime la nationala. Era normal asa pentru ca erau cei mai buni din tara. Acum dupa 15 ani in care CFR a luat 8 titluri (5 cu Dan Petrescu) din care ultimele 5 castigate au fost consecutive e seceta mare de jucatorii lor la nationala. Pe cat de tare la intern ea si antrenorul ei care iata este premiat de GSP de 5 ori antrenorul anului pe atat este de nereprezenta la nationala. Oare de ce?
Bre, da' de unde-i camasa lu' Dan Penalty, ca vreau si eu una la fel !? ;))))
Problema logicii tale (adica a lipsei tale de logica) e ca CFR joaca fotbal si pein alte parti ale europei. Spre deosebire 13-0. Sau oltenii cu coada pe sus, nuli in realitate.
Exact. El nu formeaza nimic pentru echipa nationala.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.