Alte știri din fotbal
Note GSP la CFR Cluj - FCSB 1-0 » Insolvenții premianți, aroganții repetenți
0
Florin Niță, comentariu aspru, după eșecul lui FCSB: „Experimentele se fac în cantonament”
0
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
2
Andrei Cordea: „Astăzi a fost război cu FCSB” + „Dacă asta ajută clubul, o să plec”
0
Știri din fotbal internațional
„Șobolan, șobolan, șobolan!” » A avut parte de cea mai ostilă primire în Premier League
0
Barcelona, manita la debutul în La Liga » Nou-veniții au impresionat
0
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
0
Analiza lui Iraola, după debutul oficial la Liverpool: „Mi-au plăcut multe lucruri”
0
Lifestyle
Una dintre cele mai sexy cântărețe din România a făcut show, înainte de UTA - Corvinul: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
8
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Mobilizare pe Dunăre și pe Olt pentru a salva centrala de la Cernavodă. ...
Libertatea
Scandal cu spray lacrimogen la coadă la merdenelele din Piața Amzei. Bărbat ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Salariile primarilor cresc, pas cu pas, pe noua lege. Cine va ajunge la o ...
Libertatea
Jucàtori in marea majoritate mediocri. Fotbalisti de albume duminicale fàrà tehnicà,fàrà notiuni de fotbal modern si asimileazà foarte greu regulile de joc. Unuii din àsta care a venit din Africa dupà 2-3 meciuri au devenit stafii. Ràman la club doar pentru bani, iar ultimul lucru inteligenta nativà si comportamentalà este la ani luminà de Europa. Pàcat cà nu trece legea Novak. Numai la noi gàsesti asa de multi Africani care nu-si aduc aportul in nici un fel la crestera sportului. La fel ca àia care aduc muncitori Asiatici doar pentru cà cineva din Romania sà castige niste bani,cand ar fii mai simplu , sà oferi salarii decente,si sà se respecte legislatia. Da de: Santem Romani. Furàm, intai de la ai nostri,iar pe ceilalti ai ridicàm pe piedistal.
Veniti cu legea aia a lui Novak mai repede !!! Si mai erau unii pe aici care nu credeau ca impresarii isi pot lua cota parte din contractul jucatorului. Daca scormonesc mai adanc or sa observe ca multi "impresari" sunt pe "burta" cu diferiti antrenori, directori sportivi in asa fel incat cum-necum jucatorul sa joace indiferent ca-i valoros sau nu in primul 11. Apoi acest tip de "sclavagism" este vulnerabil mafiei pariurilor. Ar fi interesant de investigat (dar cine s-o faca ? presa din Romania, Doamne fereste) prestatiile unor astfel de fotbalisti in meciuri cheie. Plus ca multi dintre ei sunt platiti din bani publici, bani locali. Fotbalul romanesc este un puroi de ilegalitati si caractere indoielnice, oameni fara scrupule, puscariasi, mincinosi, delapidatori, uneori stau si ma gandesc c-ar trebui sa ne retragem din sfera profesionala si sa ramanem doar la nivel de amatori.
La Dinbamo se băteau pe aripioare, de foame.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Il stiu pe tipul asta. E printul nigerian care imi trimite mailuri pe yahoo. Iar procuroarea aia a muscat momeala.
A învățat și el o " românească " :)))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.