GSP SPECIAL  »  STIRI EXTRASPORT  »  ITALIA

Adrian Mutu, îngrijorat de situația din Italia: „E foarte grav. Mă rog la Dumnezeu”

103 goluri a reușit Adrian Mutu în Serie A
103 goluri a reușit Adrian Mutu în Serie A

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 aprilie 2020 09:36

Adrian Mutu (41 de ani), selecționerul României U21, a vorbit despre situației pandemiei de coronavirus din Italia, țara în care „Briliantul” a evoluat de-a lungul carierei pentru Inter, Hellas Verona, Parma, AS Livorno, Juventus, Fiorentina și Cesena.

„Chiar acum două zile m-a invitat Sebastian Frey live pe Instagram, a avut un succes extraordinar. Voi fi mâine la Radio Fiorentina, din nou cu Seba, el este reporter, sau ceva de genul ăsta. Mă bucur foarte mult de afecțiunea lor.

Mă rog la Dumnezeu, e foarte grav și empatizez nu numai cu Italia, dar în special cu ei. E o problemă a tuturor, un dezastru care deja s-a creat, mulți oameni care și-au pierdut viețile. Mai auzeam pe cineva care spunea că acest virus afectează doar bătrânii. Dar bătrânii nu sunt ai noștri?”, a declarat Mutu, la TV Digi Sport.

Bilanțul în Italia de marți, 31 martie: 837 de oameni au murit din cauza COVID-19

Italia este în continuare cea mai afectată țară din Europa de pandemia de coronavirus. În ultimele 24 de ore, 837 de persoane infectate cu COVID-19 au decedat (812 luni), anunță autoritățile din Peninsulă.

De asemenea, sunt 4.053 de cazuri noi confirmate cu coronavirus în Italia (4.050 ieri), numărul total ajungând astfel la 105.792.

4.023 de italienisunt în acest moment la terapie intensivă din cauza COVID-19

CORONAVIRUS / Cum te infectezi, cum se răspândeşte virusul și ce complicaţii pot apărea:

Citește mai multe știri despre coronavirus:

Din Suceava, Dorin Goian își strigă disperarea și dezvăluie lucruri incredibile din interiorul spitalului infectat: „La revedere, uită Uniunea Europeană! E gata”

Strigătul disperat al lui Droppa, un străin captiv în România: „Soția trebuie să nască, fata mă întreabă «Tati, de ce nu vii acasă?». Îmi vine să urlu”

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (2)
maccsero
maccsero  •  01 Aprilie 2020, 12:32

Mutu ar trebui să facă economie de sentimente. În 2-3 săptămâni ce e acum în Italia va fi în România. Minus medicii și spitalele...

alegsandru
alegsandru  •  01 Aprilie 2020, 10:53

Sunt inspaimantat, ingrozit, terorizat de acest potop, uragan, nenorocire, valtoare, necaz, blestem, cosmar, numit perfidul sarscov2.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează